Zavidov v zápase sice vedl, ale po hodině hry hosté vyslali na hřiště svého hlavního střelce Olivera Vaňka, který i přesto, že je na antibiotikách, stal se zásadní postavou obratu skóre. Vymodlil si penaltu, vynutil červenou pro domácího Křivohlavého a dal dvě branky. Slušná práce na maroda za pouhých 25 minut.

Vaněk by možná na hřiště jít nemusel, kdyby jeho spoluhráči přetavili dobrou hru v první půli ve vedení. V šancích se před brankářem Krausem objevili postupně Nedvěd ml., Říha a Frühauf, ale nedali a místo toho v úvodu druhého dějství udeřil domácí kapitán Patrik Vitner. Po jeho dorážce to bylo 1:0 a Vaněk musel na plac.

Stačilo mu sedm minut a došel si pro penaltu, když se mu vyplatilo sledování míče vyraženého Krausem. Sám ji pak suverénně proměnil.

Za další čtyři minuty došlo k jeho souboji na půlce s domácím Křivohlavým. Vaněk se skácel po úderu k zemi, pádu ještě trochu přidal a rozhodčí Špicl domácího borce vyloučil.

To byla pro Zavidov velká komplikace a Švermov přesilovku využil. Po prudkém centru Marka trefil míč Frühaufa a odrazil se do sítě (81.). Následně se Vaněk trefil ještě jednou a bylo hotovo.

Zavidov - Švermov 1:3. Hostující Oliver Vaněk suverénně proměnil pokutový kop na 1:1. | Video: Baník Švermov

„Začali jsme dobře, ale klid v koncovce, který má Oliver, ještě mladým hráčům schází. Musím mu poděkovat, že s námi jel stejně jako fanoušci, i ti byli skvělí. Díky výhře máme přece jen větší šanci s tím na jaře něco udělat, takže se v zimě připravíme co nejlépe a uvidíme,“ dodal David Nedvěd.

Pochválil ještě mladého brankáře Štěpána Štochla. Kdysi mu zrovna zápas v Zavidově krutě nevyšel, ale teď je na mužské soutěže nachystán výborně a v závěru podzimu skvěle zaskočil za zraněného Truhláře.