Petr Němec, sportovní manažer klubu z Prahy-východ, by se za loňský vstup do soutěže nezlobil, v soudech je ale s ohledem na dlouhou soutěžní pauzu přece jen opatrnější. „Vůbec nevíme, co od sezony očekávat. Mužstvo ale zůstalo pohromadě, tak by asi mělo hrát znovu nahoře,“ řekla na úvod bývalá opora mužstva.

Co jeho slova znamenají v praxi? Konkurence ve skupině na východ od metropole se znovu může „těšit“ na mix většinou zkušenějších hráčů. K Letkovi, Lokšovi a dalším přibyl loni na jaře i Filip Hološko. Sedmatřicetiletý Slovák hrál ještě před dvěma lety na nejvyšší úrovni, ve sbírce má i titul s Libercem. O tom, že čtyřicetiletý trenér Lukáš Kučera disponuje nadstandardními hráčským arzenálem, není pochyb.

Jako posledním zatím středočeský pohár vyhráli v roce 2019 fotbalisté Komárova.
Soutěžní premiéru obstará krajský pohár. Na startu je 31 týmů

„Mužstvo je stabilizované, klub finančně i personálně zabezpečený. Jen musíme omlazovat. Kde ale mladé vzít, je problém nejen pro nás,“ popisuje Němec současnou realitu.

Ta je i přes zmíněnou a rozhodně ne ojedinělou starost o nové následovníky i tak mnohem příjemnější než ta z doby, kdy se klub poroučel z divize a příjemné nebylo ani krátké zastavení v I. A třídě.

Právě tu považují v Úvalech za optimální, i vzhledem k tomu, že dorost před loňskou sezonou přetvořili na béčko mužů. „Chtěli jsme tak i kluky z dorostu více připravit na dospělý fotbal, což se nám tedy kvůli covidu příliš nepodařilo. Snad ale nikdo z nich neskončí a budou pokračovat,“ věří Němec s tím, že pauzu využili alespoň na drobnější vylepšení areálu a další prý chystají.

Sparťan Dominik Plechatý posílil obranu FK Mladá Boleslav.
Nadějný sparťanský stoper Plechatý bude hostovat v Mladé Boleslavi

A bude tedy bezpodmínečným cílem nadcházejícího období postup do soutěže, na kterou tým podle nedávných slov trenéra Kučery má? „To rozhodně ne. Pokud by to vyšlo, tak se určitě zlobit nebudeme. Na druhou stranu se někam hnát, nemá cenu, s tím máme špatné zkušenosti. Buď na to máme, nebo ne,“ hlásil už dříve Němec. „Musí nás to hlavně všechny bavit. Je lepší hrát v nižší soutěži na čele, než ve vyšší o padáka,“ má jasno.