Tatran B – Černčice 1:2

V sobotu v podvečer nastoupili svěřenci Václava Ecka ke druhému přáteláku bez několika opor (Hájek, Vait, Čermák, M. Kučera) a v prvním poločase byli lepším týmem. Bohužel při některých nadějných akcích chyběla přesná finální přihrávka, a když už se domácí dostali k nebezpečnému zakončení, tak ani J. Beneš s Jiříkem neměli střelecké štěstí. Domácí gólman A. Beneš neměl jedinou příležitost ukázat své umění, neboť hosté jej v prvním poločase vůbec neprověřili.

Také druhý poločas patřil v úvodu domácím a přišlo i brankové vyjádření. Přesný Vávrův centr usměrnil s pomocí teče jednoho z bránících hráčů do sítě Sýkora – 1:0. Mohlo být i veseleji, ale Makram, který běžel sám na brankáře, svoji šanci nevyužil a poslal míč těsně mimo branku. Postupem času přebírali iniciativu hosté. Několik šancí dokázal A. Beneš zlikvidovat, ale v 60. minutě byl bezmocný proti střele jednoho z hostujících hráčů – 1:1. Zápas poté směřoval k remízovému konci, ale v úplném závěru hosté získali na půlce míč a po dlouhé přihrávce útočníkovi a jeho přesném zakončení se mohli radovat z vítězného gólu – 1:2.

„Většina mladých kluků se se zápasem popasovala docela dobře,“ chválil trenér rakovnické rezervy Václav Eck. „S určitými fázemi jsem byl spokojen, ale v řadě momentů byla znát naše naivita a nezkušenost. Hlavně to bylo znát v osobních soubojích, což jsou situace, které mladí teprve poznávají. Pořád je na čem pracovat, ale jdeme dobrou cestou,“ nedělal kouč z porážky tragédii.

Branka Tatranu: Sýkora. Poločas: 0:0.
Tatran Rakovník B: A. Beneš – Andrt, Jiřík, Zaspal, L. Šika – O. Vávra, Lisner, J. Beneš, Makram, Hora – Sýkora, střídali Přibyl, Kalous, Vojtek, Tauš a Koucký. (md)