Pro Rakovník bylo první kolo dokonalé: nejenže vyhrál, ale jeho nejbližší pronásledovatelé ztratili. Vestec prohrál a Kralupy jen remizovaly. Na oba celky má nyní Rakovník náskok osmi bodů, na vedoucí Tuchoměřice však nadále ztrácí šest.

V úvodu se přitom nezdálo, že by měli domácí tak jasně vyhrát. Lepší byli naopak hosté, ale v trochu nudném tempu utkání se neprosadili. Domácím pomohla nacvičená akce po autu, kterou zužitkoval Bohatý v první branku a pak už jeho tým získal klid na kopačky.

Po obrátce pak exceloval. Bleskově zvýšil zkušený kapitán Severin, minutu po něm se poprvé prosadil Wajshajtl a po hodině hry přišly další slepené zásahy Červeného a pak znovu Wajshajtla. V těch chvílích vycházelo Rakovníku všechno, předváděl perfektní akce a fotbalem se nádherně bavil. Pomohlo k tomu také perfektně připravené hřiště, které vychválil trenér Jaroslav Hamouz.

Pochopitelně však nechválil jenom hřiště. „Bylo perfektní a náš výkon hlavně po přestávce také. V úvodu jakoby se hráči nemohli najít, byli, syroví, zakřiknutí a hosté nás přehrávali. Pomohla nám první branka, pak z hráčů nervozita spadla a ve druhé části to byl fičák. Teď jenom ten výkon potvrdit v dalších zápasech," přeje si Jaroslav Hamouz.

SK Rakovník – Kovohutě Podlesí 5:0 (1:0). Branky: 28. Bohatý, 47. Severin, 48. a 62. Wajshajtl, 59. Červený. Rozhodčí: Chovanec. Diváků: 165.

Rakovník: Zach – Pucholt, Šindler, Severin, Turbák – Červený (80. Vydra), Sklenka (68. Kýzl), Čadek, Wrajshajtl, Žďánský (68. Kotaska) – Bohatý (76. Paušíma).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...