Rakovník na začátku své cesty už bez experimentů z minulých let se zahraničními hráči i trenérem nastoupil převážně se svými odchovanci pod vedením trenéra Jiřího Kučery. Hned na začátku utkání se dostal do šance Schwendt, který ji ale prohospodařil.

V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, kdy domácí měli častěji míč na kopačkách a hosté hrozili spíše z brejků, ale žádné z mužstev branku přímo neohrozilo, což platilo i včetně nevýrazných střel Čadka a Itnera z hranice velkého vápna.

Velká Dobrá (v bílém) otočila derby na hřišti Nového Strašecí a vyhrála překvapivě 5:3.
Těžká bitva s nováčkem na úvod. Strašecí bere aspoň bodík

Více vzruchu přineslo druhé dějství, kdy domácí zesílili svůj tlak na nelahozeveskou branku. To se jim vyplatilo šest minut před koncem, kdy školácky okatý faul nelahozeveského obránce na Saba rozhodčí bez váhání ohodnotil nařízením pokutového kopu. Ten i s trochou štěstí proměnil k radosti 230 diváků v hledišti městského stadionu úspěšný střelec z přípravných utkání Jan Červený, jenž vzápětí další šanci tváří v tvář gólmanovi nevyužil.

Závěrečné minuty lépe využili hosté, ale jejich dvě gólové šance zlikvidoval výborný brankář Zach, a tak stejně jako v přípravných utkáních i tentokrát Rakovník udržel čisté konto a připsal si vybojované a cenné první body do tabulky.

„Hodně bojovné a v osobních soubojích důrazné utkání, máme tři body a pracujeme dál," uvedl po závěrečném hvizdu trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník 1903 - Dynamo Nelahozeves 1:0(0:0)

SKR: Zach – Jirásek(75. Holý), Šindler, Severin, Vydra (75. Mareš), Jonák, Čadek (60. Kotaska), Itner, Červený, Schwendt (75. Kýzl), Sabo. Trenér Jiří Kučera.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …