Přitom v první půli hosté v pohodě hráli remízu 0:0, domácím se vůbec nic nedařilo. „Hráli jsme pomalu, nepřesně, bez šťávy. Takový fotbal mě nebavil,“ přiznal trenér SKR Jaroslav Hamouz a při poločasové domluvě s hráči zapracoval na tom, aby se obraz hry změnil.

Povedlo se, ale víc zápasem zahýbala první branka. Vstřelili ji hosté po rychlé akci, ale protože jí předcházel nepotrestaný zákrok na rakovnického Saba ve vápně, cítili domácí křivdu. „Přiznám se, že jsem ten zákrok neviděl, ale co jsem viděl, že mužstvo opravdu křivda nastartovala. Ke konci možná soupeř i trochu odešel fyzicky, to vše byly důvody obratu,“ vysledoval trenér Rakovníka.

Poslední čtvrthodina se mu musela líbit, jeho tým nasázel do soupeřovy brány tři banány. Zářil hlavně Dominik Ždánský, který v poslední době střelecky utichl, ale teď o sobě dal zase vědět. Nejdřív mu dal mladý Pavlík míč do mezery a lehounké nohy Ždánského byly u míče dřív než vyběhnuvší gólman. Udělal mu kličku a pohodlně vyrovnal.

Rázem jakoby se uvolnil a za pár minut předvedl ještě pěknější akci, když obešel několik protivníků a zavěsil podruhé.

Také třetí branka byla koukatelná. Rakovník rozjel křídelní akci, hezký centr sice netrefil Kýzl, ale na zadní tyči vše poctivě zavřel Wajshajtl a jistil na 3:1. „Konec, to už byla euforie,“ usmál se spokojený Jaroslav Hamouz.

SK Rakovník – Jíloviště 3:1 (0:0). Branky: 74. a 79. Ždánský, 86. Wajshajtl - 52. Vrabec. Rozhodčí: Kurka. Diváků: 220.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...