Rakovník hrát v týdnu už potřetí doma a přivítal druhý Vestec, jenž ale na jaře nemá kdovíjakou formu a párkrát už tvrdě narazil. A nakonec ho obrali o body i domácí po remíze 1:1. Tu zachránil bojovník a srdcař Petr „Zlatan“ Kýzl z penalty v 90. minutě.

Přitom už předtím smolař zápasu Červ nedal první penaltu a v další šanci trefil tyčku. To vše za stavu 0:1. 

Domácí hráč Václav Čadek pro klubové hodnocení podotkl, že kdyby jeho tým skóroval z několika šancí jako první, mohl brát i tři body. „Chtěli jsme změnit přístup k zápasu a víc bojovat, což se podle mne povedlo. Stejně jako navázat na povedenější zápasy s týmy, které jsou tabulkově nad námi a vrátit tak aspoň něco fanouškům,“ řekl Čadek.

Trenér Petr Vecka bod se silným sokem bral, ale i on mínil, že se dalo vytěžit víc. "Šancí na tři body bylo dost," řekl.  

SK Rakovník – Viktoria Vestec 1:1 (0:1). Branky:  90. Kýzl (PK) - 38. Hobza. Rozhodčí: M. Jarolímek. Diváků: 150.

Vítěz I. B třídy SK Kladno B
Gól, pak nezvládnuté emoce a ztráta výhry. Abrham byl v Kralupech vidět

Slaný B zatím zvládá všechny důležité zápasy s týmy kolem sebe a díky tomu poskočilo v tabulce do klidnějších vod. Po Podlesí a SK Rakovník uspěl tým Radima Vavrocha také proti Novému Strašecí – 3:1. Hosté jsou naopak předposlední, nicméně je čekají tři zápasy doma a pak duel na Velké Dobré. „Tyhle čtyři zápasy mohou rozhodnout o našem osudu,“ je jasné trenéru Radimu Suchánkovi.

Tentokrát byl ale spokojenější jiný Radim – Vavroch. Jeho tým byl doma lepší a brzy šel do vedení po kličkované Herčíka, který zakončil k tyči. Ale bubáci vytěžili z minima maximum. První vážnější šanci přetavil Kučera ve vyrovnávací branku, byť mu pomohla s tečí i domácí obrana. Strašecí mohlo dokonce před poločasem utéct do vedení, když Čech v tutovce prostřelil brankáře Junka, ale vracející se obránci stačili merunu uklidit.

Zatímco domácí se trochu posílili hráči z A mužstva, hlavně ex-strašeckým Vašákem a ex-tatranským Hrobníkem, tak hosté dál se sestavou zápasí. Nováček je v trestu, Svoboda pořád laboruje se svalem, další kluci nemají fazonu.

I proto po obrátce vládlo před pěknou

návštěvou 220 diváků Slaný. Gólu se ale dočkalo, když už začínalo být nervózní, v 70. minutě. Centr L. Dandy doslova dorval do sítě na zadní tyči čerstvý Marek. Prakticky po rozehrání utekl L. Danda, brankář Klíma ho fauloval a z penalty jeho brácca P. Danda pečetil na 3:1.

A ještě perlička na závěr. Podzimní vzájemný zápas řídila dvojice rozhodčích, která se objevila ve Slaném i nyní – Hanák a Stumpf. Tehdy se na ně Slánští hodně hněvali, když v závěru přišli o dvougólový náskok. Nutno ale říci, že tentokrát rozhodčí až na jeden ofsajd neměli s ani jedním klubem žádnou potíž, pískali dobře.

SK Slaný B – Sokol Nové Strašecí 3:1 (1:1). Branky: 16. Herčík, 70. Matyáš, 72. P. Danda (PK) - 30. Kučera. Rozhodčí: Hanák. Diváků: 220.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...