Kladno poprvé na jaře využilo svůj přírodní trávník v Unhošti, a přestože hraje o záchranu I. A třídy, zatímco hosté jsou po sobotě první (Tuchoměřice znovu zaváhaly), čekal se vyrovnaný duel. To se potvrdilo, oba mladé týmy toho předvedly poměrně dost a Rakovník byl nakonec lepší hlavně o jednu přesnou ránu do černého.

Hosté si pomohli standardkami. Už ve 3. minutě se po té první trefil Bohatý, za chvíli pak kopl Žďánský roh fantasticky na přední tyč. A protože spoluhráči dobře zablokovali gólmana Ševceho, a Sabo se hlavou míče téměř dotkl, bylo to 0:2.

Kladenské vrátila do zápasu také standardka, tu zakončil ještě před pauzou hezkou hlavičkou Tomáš Abrham jr.. Vyrovnat se ale jeho celku nepovedlo, byť šance měly obě strany. Když museli ze hřiště domácí Novák a Kácl, kteří se necítili ready, a Blažkovu nepovedenou přihrávku ztrestal po pauze bleskovým výpadem na 1:3 rychlík Bohatý, zdálo se hotovo, jenže…

I Kladno B má svého rychlíka a Truhlář po pěkné akci zase vrátil rozdíl na jediný gól. Chyběla ještě půlhodina, ale domácí se už k vyrovnání přes docela mohutný tlak neprotlačili. Nejblíž byli opět střelci Abrham a Truhlář, ale brankář Pešek, jenž dostal po čase šanci, protože za Kladno chytával, už za svoje záda žádný pokus nepustil.

„Hráli jsme lépe než ve Voticích, ale bohužel tomu pořád ještě něco chybí, abychom brali tři body my. Jinak jsme se Rakovníku vyrovnali fyzicky i fotbalově a s trenérem Hamouzem jsme se shodli, že to bylo spíš remízové utkání. Bohužel pro nás ale nemáme ani bod,“ konstatoval jeden z trenérů Kladna Tomáš Abrham.

Právě Jaroslav Hamouz byl maximálně spokojen s body, s výkonem už tolik ne. „Paradoxně nám ublížily dva rychlé góly, pak jsme si zbytečně natahovali hřiště, hráli s Kladnem na honěnou, což proti běhavému soupeři a na specifickém hřiště nebylo dobře. V pauze si kluci trochu dali říci, hřiště zkrátili, ale nevyužili jsme toho, že muž zápasu Bohatý dal třetí gól. Místo klidného dohrání zápasu si necháme dát gól a pak jsme byli opravdu pod tlakem,“ přiznal Jaroslav Hamouz.

A přes skvělé období Rakovníka neskáče ve výšinách. „Musíme se dál soustředit na každý zápas. Tenhle byl pro nás jeden z nejtěžších,“ dodal.

SK Kladno B – SK Rakovník 2:3 (1:2). Branky: 28. Abrham, 67. Truhlář – 3. a 59. Bohatý, 24. Žďánský. Rozhodčí: Svoboda. Diváků: 70.

Kladno B: Ševce – Kácl (46. Čermák), Abrham, Noll, Veiner – Janda – Truhlář, Blažek, Novák (33. Duda), Čapek – Jančí (69. Bokša).

Rakovník: Pešek – Čadek, Šindler, Severin, Turbák – Sabo (80. Kýzl), Sklenka , Wajshajtl (70. Vydra) - Žďánský (87. Kotaska), Bohatý (90. Paušíma), Červený (89. Holý).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...