První poločas souboje o poslední místo přinesl vyrovnanou podívanou. Domácí měli několik závarů před brankou rakovnické „Benfiky“ a několik střeleckých pokusů zpoza vápna, ale vyloženou šanci si nevypracovali. Hosté zahrozili Pucholtem, jehož pokus vyškrábl domácí gólman na roh, a Šindlerem, kterému zhatil zakončení na poslední chvíli domácí stoper.

Ve druhé půli měli domácí mírný tlak, míč letěl několikrát těsně mimo hostující branku, ale do vedení se dostali hosté. Pelc dostal míč za obranu a pod padajícím gólmanem pohnul ukazatelem skóre – 0:1. Jenže domácí záhy vyrovnali, když míč doslova o centimetry dotlačil za čáru Drechsler – 1:1. V závěru zachytil špatný odkop Peška Kindel a zpoza vápna mířil přesně – 2:1. Domácí výhru pečetil minutu před koncem Kočí, když technickou střelou na zadní tyč překonal Peška potřetí – 3:1.

„Tentokrát jsme odehráli smolné utkání, neměli jsme štěstíčko. Domácí sice byli víc na míči, ale byl to soupeř k poražení. S kým jiným by jsme měli bodovat,“ povzdechl si po prohraném utkání brankář hostující rezervy SK Rakovník Tomáš Pešek. „Vyzdvihl bych výkon Mareše,“ dodal strážce rakovnické svatyně.

Mníšek p. B. – SK Rakovník B 3:1

Branky: 75. Drechsler, 87. Kindel, 89. Kočí – 71. Pelc. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 0:3. Diváci: 80. Poločas: 0:0.
SK Rakovník B: Pešek – Mareš, Čadek, Šindler, Jirásek – Kotaska (76. Srnec), Pucholt, Kýzl, Červený, Pelc – Faigl.