Druhý zápas venku a proti zkušenému soupeři, v jehož barvách nastupují exligisté Jiří Novotný, Jiří Bílek či Vlastimil Vidlička, čekal rakovnickou rezervu. Domácí, ač měli míč častěji na svých kopačkách, nedokázali dlouho překonat dobře fungující obranou hostů. A když už se Michálek do šance dostal, Pešek ho výborným zákrokem vychytal.

Přesto se domácí ve 41. minutě dočkali, když po pěkné kombinaci uklidil míč do sítě Hornát – 1:0. V závěru se rakovnickým fotbalistům podařilo přečkat i veliký závar, a tak se šlo do kabin za nejtěsnějšího vedení domácích.

Do druhé půle šli hosté s tím, že se pokusí zlepšit útočnou fázi a potrápit domácí. To se ale dařilo jen díky dobré defenzivě. Po hodině hry Pešek skvěle vychytal Hornáta a Bílek poté mířil nad branku. Exslávista Bílek poté vyslal špatnou malou domů do šance Rohlu, ale ten nedokázal vyběhnuvšího Maška překonat. Stejný hráč mohl vyrovnat po výkopu Peška, ale ve slušné pozici gólmana domácích nepřehodil. Poté již diktovali hru domácí. V 69. minutě vyslal Michálek do úniku Hornáta a bylo to 2:0. O několik minut později sice Pešek vychytal únik Michálka, ale na dorážku Matysíka byl krátký – 3:0. V úplném závěru se ještě parádně trefil z trestného kopu z hranice šestnáctky Matysík a stanovil tak výsledek na 4:0 pro domácí.

„Bohužel jsme odjeli jen ve dvanácti lidech a to je špatné,“ ulevil si rakovnický gólman Tomáš Pešek. „Chtěli jsme vydržet aspoň do sedmdesáté minuty a pak ať se děje vůle boží. To se nám sice povedlo, ale dopředu jsme byli bezzubí. V závěru už docházely síly. Do druhé branky jsme výborně bránili a druhým pozitivem je celý odehraný zápas Jiráska,“ řekl gólman hostí.

Vestec – SK Rakovník B 4:0

Branky: 41. a 69. Hornát, 75. a 90. Matysík. Rozhodčí: Svoboda. Bez karet. Diváci: 40. Poločas: 1:0.
SK Rakovník B: Pešek – Jirásek, Šika (69. Faigl), Šindler, Pelc – Vilímek, Červený, Weis, Pucholt, Rohla – Mareš.

Miloslav Doležal