Rokycany – SK Rakovník B 7:0

Druhý celek plzeňského krajského přeboru přivítal o dvě soutěže níže hrající rakovnickou rezervu a od začátku zápasu bylo evidentní, kdo bude zápasu dominovat.

Několik úvodních střel domácích dokázal Pešek zlikvidovat, přesto postupně v prvním poločase čtyřikrát inkasoval. Branky padaly jak po vydařených kombinačních akcích domácích, tak po zmatcích v obraně hostů. I Rakovničtí si vypracovali dvě slibné šance. V jedné z nich se ocitl Holub, zkusil domácího gólmana přehodit, ale ten míč vyškrábl na roh. Svým střeleckým pokusem neuspěl ani Weis.

Druhý poločas nabídl i přesto, že domácí měli stále opticky navrch, vyrovnanější podívanou. Jenže branky střílely opět jen Rokycany. Postupně se domácí prosadili po povedené akci po křídle, poté využili dvou chyb v defenzívě hostů. Za ty mohl čestný úspěch zaznamenat Fajgl, ale jeho přízemní střelu dokázal domácí gólman nohama vyrazit.

„Původně jsme tento zápas vůbec neměli odehrát, bylo to domluvené pro A tým. Soupeř je na špici v plzeňském krajském přeboru a na hřišti to také bylo vidět. Do zápasu jsme šli s jedním tréninkem bez balonu, takže to ani nemůžu hodnotit,“ uvedl po vysoké porážce Zdeněk Weis, trenér rezervy SK Rakovník.

Poločas: 4:0. SK Rakovník B: Pešek – Mates, Weis, Fojtík, Titlbach – Mareš, Koch, Gregor, Jirásek, Nováček – Kýzl, střídali Holub a Faigl. (md)