Tn Rakovník B – Lány 6:0

Jako první se prosadil po Vránově přihrávce Kingsley-Omovie – 1:0 a dvě minuty na to střelec první branky namazal Čermákovi – 2:0. Lány i nadále bojovaly, ale Buršík ani Balík nenašli recept na výborného Kuta. Ve 31. minutě vysunul Kingsley-Omovie pro změnu Vránu a ten chladnokrevně zvýšil na 3:0. Vrána mohl skórovat z trestného kopu, ale Javůrek předvedl skvělý zákrok. Přesto to byl domácí útočník, který těsně před přestávkou navýšil na 4:0. když obešel i Javůrka a zasunul míč do prázdné branky.

V 55. minutě opět zafungovala souhra Vrány s Kingsley-Omoviem, když druhý jmenovaný využil Vránova vyhraného souboje a mezi nohami Javůrka zvýšil na 5:0. Hosté sice bojovali o čestný úspěch, ale veterán Kut byl vždy na místě. Poslední branka tak padla v 90. minutě, když po faulu na Čermáka kopal v poli nastoupivší gólman áčka Kabele penaltu, kterou s přehledem proměnil – 6:0.

„Hosté v úvodu třikrát zahrozili, ale Kut nás podržel. Pak jsme již kontrolovali hru a zaslouženě vyhráli, k čemuž nám pomohli hráči áčka, kteří ukázali kvalitu hlavně v útočné fázi,“ řekl trenér domácích Václav Eck.

„Takový gólový příděl se těžko hodnotí. Škoda první šance Balíka, mohli jsme dát zápasu jiný směr. Ale domácí vyhráli zaslouženě. Přesto kluky pochválím, že nic nezabalili a hráli až do konce,“ hodnotil zápas hostující kouč Jaroslav Cafourek.

Branky: 5. a 55. Kingsley-Omovie, 31. a 43. Vrána, 7. Čermák, 90. Kabele. Rozhodčí: Tichý. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Poločas: 4:0.
Tn. Rakovník B: Kut – Zaspal, Černý, Jiřík, J. Kučera (67. Vojtek) – Tereschenko, Lisner, Rothe (67. Kabele), Čermák – Kingsley Omovie (71. Sýkora), Vrána (56. Makram).
SK Lány: Javůrek – Tetour, Mušálek, Vrbeník, Buršík – Petr, Matějka, M. Cafourek, Č. Dolák – Reichl, Balík.

Miloslav Doležal