Lišany - Tn Rakovník B 1:0

Hosté chtěli hned naplnit roli favorita, ale z velkého úvodního tlaku vytěžili jen Řepkou lapenou tutovku Tauše a Makramovu ránu těsně minuvší šibenici. Gól padl na druhé straně - Roušavý pláchl po lajně a z velkého úhlu zkusil obstřelit Kabeleho, což se mu povedlo v hight quality - 1:0.

Tlak hostů gólem ochabl a před půlí dokonce Lišany dvakrát sahaly po zvýšení. Žaludův únik skončil na tyči a Mutínského líznutí hlavou také. Dorážku Paseky pak neuvěřitelnou robinzonádou vytěsnil Kabele.

Po obrátce opět jako první hrozil Paseka, který ale pro změnu v sólu zase neuspěl a začali hrozit hosté, kteří potupnou prohru nechtěli dovolit. Jenže vlastní zbrklost a nedostatek klidu spolu se skvěle chytajícím Řepkou jim prostě gól nedovolili. Tutovky odmítli střídající Podlena i Sýkora, nechytily se ani další borci.

A v euforii bojujíc Lišany tři body uhájily!

„I dosud jsme měli zápasy dobře rozehrané, ale nedokázali jsme přidal pojišťovací gól. To se opakovalo i v derby, ale naštěstí pro nás Tatran neměl den a příležitosti také zahodil,“ ulevil si domácí trenér Jiří Jelínek. Dodal, že spoléhal na to, že bývalí Tatraňáci se hecnou. „To se potvrdilo, chtěli se ukázat. Snad zabojujeme i v dalších zápasech a budeme bodovat častěji,“ dodal Jelínek.

Sekretář Tatranu David Svoboda zůstal nad věcí. „Šancí bylo hodně na obou stranách, Lišany jednu proměnily. Musím respektovat jejich entuziasmus, nasazení, obětavost. Působily jako tým, a tak asi výhru zasloužily,“ sportovně hodnotil.

Branka: 12. Roušavý. Rozhodčí: Doubrava. Diváci: 60. Poločas: 1:0.

Lišany: Z. Řepka - L. Řepka, Paseka, Feher, Ledvinka, Medřický, Roušavý, Mutinský, Hamouz, Žalud, Haifler.

Tatran B: Kabele - Přibyl, Jiřík, Beneš, Tauš, Vait, Zaspal, Makram, Hájek, Čermák, Skoupý.