Táborsko B – SK Rakovník 2:1
hráno na 2 x 40 minut

Aktivní mladíci z jihu Čech měli od počátku mírnou převahu. V 11. minutě přišla hrubá chyba v rozehrávce Rakovníka a talentovaný Vozihnoj sám před Ciprou skóroval – 1:0. Brzy přišla vyrovnávací branka z kopačky Schwendta, který doklepl Severinovu hlavičku – 1:1. Těsně před koncem prvního poločasu přišla znovu chyba v rozehrávce a Táborsko vstřelilo druhou branku – 2:1.
Hned z počátku druhého poločasu Rakovník nastřelil tyč. V téže minutě Cipra bravurně zlikvidoval volný kop z dvaceti metrů a z následné dorážky Táborsko nastřelilo tyč. V 65. minutě přišel znovu zkrat v rozehrávce a Vozihnoj svůj lob přes vyběhnuvšího Cipru namířil těsně vedle.

SK Rakovník: Cipra – J. Krupička, Besta, Duchoň, Razím – Zd. Schwendt, Sklenka, R. Hamouz, Kalaš – Šrédl, Severin.

SK Rakovník – Sp. Příbram 1:7
hráno na 2 x 35 minut

V zápase o třetí místo se Rakovničtí střetli se Spartakem Příbram, který bojuje o záchranu v krajském přeboru. Veškeré papírové předpoklady se rychle rozsypaly a utkání skončilo potupnou porážkou. Prvních čtvrt hodiny bylo vyrovnaných. Následně si vstřelil zkušený Razím po nedorozumění vlastní gól. Zlomový okamžik přišel ve 35 minutě. M. Krupička se řítil sám na brankáře Spartaku, ale zvolil špatné zakončení. Následoval brejk a druhá branka Spartaku – 0:2.

Druhý poločas přinesl rychlou branku Spartaku po velkém nedůrazu Rakovníka – 0:3. Po této brance Rakovník totálně vypadl ze hry a na hřišti bylo jen jedno mužstvo – domácí Spartak, ačkoliv hraje o soutěž níž. Obrana Rakovníka totálně nefungovala a Spartak zažíval nevídanou exhibici. Za stavu 0:4 korigoval M. Krupička – 1:4. Spartakové si ale nachystali ještě tři přesné zásahy a zcela zaslouženě a jednoznačně vyhráli 7:1.

SK Rakovník: Cipra – Titlbach, Severin, Razím, J. Krupička – Čech, Sklenka, Duchoň, Šindler – Šrédl, M. Krupička, střídal Kalaš.

Hodnocení turnaje

"První utkání sneslo měřítko, ačkoliv Táborsko bylo lepší v kombinaci. Citelně nám chyběl v útočné fázi Červený, ale na to se nemůžeme vymlouvat, protože může nastat zápas, že nebude k dispozici. Druhý zápas snad ani nechci hodnotit, protože někteří hráči si nemohou dovolit utkání zabalit za jakéhokoliv stavu. Tento výsledek je velmi potupný. Během turnaje jsme udělali spoustu triviálních chyb. Na druhou stranu je dobře, že chyby přicházejí v přípravě. V mistrovských zápasech by nás mrzely dvojnásobně víc," hodnotil oba zápasy předseda rakovnického SK Marek Tvrz. (md)