Tatran B – Hostouň B 1:1, na penalty 3:4

Od úvodu byli hosté častěji na míči, ale domácí obrana dirigovaná Vrábíkem fungovala velmi dobře. Tatranští fotbalisté podnikali nebezpečné protiútoky a po jednom z nich se ve vápně uvolnil Tauš a výstavní ránou vyhnal z rohu Obrciánovy branky všechny pavouky – 1:0. Do další šance se po přihrávce J. Kučery řítil Hora, ale v rozhodující chvíli si předkopl míč víc než bylo potřeba a brankář soupeře u něho byl dřív. Ve 39. minutě se po zbytečné ztrátě dostal do šance hostující Michalec a přesnou střelou na vzdálenější tyč překonal Kuta – 1:1. Těsně před pauzou minul po pěkné kombinaci prázdnou branku domácích Fábry.

Ve druhém poločase se i přes některé náznaky šancí na obou stranách jednalo o taktický boj, ani jeden z týmů nechtěl prohrát. Velmi blízko vítězné trefě byl v závěru zápasu M. Kučera, ale Obrcián jeho střelu parádní zákrokem vytáhl mimo branku.

O vítězi tak musely rozhodnout pokutové kopy. Jelikož v domácích řadách svoje pokusy neproměnili Tauš a Jelínek, zatímco hosté neuspěli jen jednou, berou prémiový bod hráči Hostouně.

„Měli jsme problémy se sestavou, ale kluci, kteří nastoupili, se velmi silného soupeře nezalekli, odjezdili zápas po zadku a byli naprosto vyrovnaným soupeřem,“ hodnotil utkání trenér rezervy rakovnického Tatranu Václav Eck. „Škoda, že jsme nezvládli penalty, ale s bodem jsme spokojeni,“ dodal rakovnický kormidelník.

Branky: 21. Tauš – 39. Michalec, rozh. PK Dědeček. Rozhodčí: Kortanová. ŽK: 3:3. Diváci: 100. Poločas: 1:1.
Tatran Rakovník B: Kut – Vojtek, Zaspal, Vrábík, J. Kučera – Jelínek, Vávra, Lisner, Tauš, Hora – M. Kučera.

Miloslav Doležal