Družec – Lišany 4:0

Lišanští odjeli k poslednímu podzimnímu zápasu bez nemocného trenéra Jelínka, a tak tým vedl Václav Švelch. Byť si první velkou šanci vytvořili hosté, Když Roušavý netrefil hlavou po Kindlově centru branku, do vedení šli v 5. minutě díky Mošničkově důrazu domácí. Hrál se oboustranně vyrovnaný, kombinační fotbal, leč domácí byli nebezpečnější. Párkrát zachránil hosty gólman Řepka a jednou jej na brankové čáře zastoupil Haifler. Střelecké štěstí pokoušeli i hosté, ale Kindlově střele chyběla razance a Mutínského, či Medřického střely byly zablokovány obětavými obránci. Pěknou ranou se prezentoval Kindl, ale domácí gólman zareagoval včas. Po jednom z rohových kopů Lišanských podnikli domácí rychlý protiútok a Rouček připravil Mošničkovi snadnou úlohu – 2:0. Těsně před odchodem do šaten pronikl obranou hostů Rouček a zvýšil na 3:0.

V úvodu druhé půle poslal z pravé strany centr do vápna Rouček a neobsazený Mošnička hlavou trefil přesně – 4:0. Hosté bojovali alespoň o čestný úspěch, ale střely ze střední vzdálenosti postrádaly přesnost i razanci. V závěru došlo k nezaviněnému zranění Fehera, kterého odvezla záchranka do nemocnice s podezřením na vykloubené rameno.

Vedoucí hostujícího mužstva Václav Švelch o zápase řekl: „Přesto, že držení míče a hra v poli byla poměrně vyrovnaná, třetí tým tabulky zvítězil na domácím hřišti zaslouženě, a to zejména díky lepší kvalitě útočných hráčů a kvalitě v obou šestnáctkách. My jsme se většinou pokoušeli o střelbu z dálky a pokud už jsme si vypracovali šanci, nedokázali jsme jí proměnit, zatímco dvojice domácích útočníků, rychlonohý Rouček a urostlý Mošnička, dělala naší obraně obrovské problémy a utkání prakticky rozhodla.“

Gólman Lišan Zdeněk Řepka dodal: „ Řekl bych, že výsledek úplně neodpovídá dění na hřišti. První poločas vyhráli domácí tři nula po tom, co se vždy míč odrazil pro ně ve správnou dobu na správné místo. Bohužel k tomu přispěl i náš nedůraz. I my jsme si vytvořili šance, ale branku jsme vstřelit nedokázali. Druhý poločas začal dalším gólem po rychle rozehrané standardce. Potom se utkání víceméně dohrálo bez velkých šancí.“

Branky: 5., 40. a 51. Mošnička, 45. Rouček. Rozhodčí: Stejskal. ŽK: 1:0. Diváci: 60. Poločas: 3:0. SK Lišany: Z. Řepka – L. Řepka, Paseka, Feher (80. Beneš), Ledvinka (57. Hamouz), Medřický, Kindl, Roušavý (72. Karvai), Mutínský, Žalud, Haifler. (md)