Lány – Lišany 10:1

Hosté šli do zápasu s jedenácti hráči, bez možnosti střídání a v úvodní půlhodině dokázali domácím vzdorovat. Dvě velké šance Balíka zlikvidoval Z. Řepka, na druhé straně Javůrek lapil šanci Kindla. Jenže závěr půle byl smrští domácích. Nejprve Balík vybídl ke dvěma trefám Reichla – 2:0, poté Buršíka – 4:0 a nakonec jednou Matějku – 5:0.

Ve druhé půli předvedl Balík i své střelecké schopnosti a postupně nasázel soupeři čtyři branky. Rázem to bylo 9:0. Za tohoto stavu se prosadil hostující Ledvinka a korigoval na 9:1. Pro domácí kýženou desátou branku zaznamenal po přihrávce Buršíka trenér Cafourek, který naskočil na závěrečnou dvacetiminutovku – 10:1.

„V zápase byl viditelný bodový rozdíl mezi oběma týmy. Byť mám radost s předvedené hry a konečného výsledku, je mi soupeře líto, protože odehrál utkání bez záludností a férově. Druhou radostí je, že jsem poprvé nastoupil v krajské soutěži, navíc se synem a ještě vsítil branku,“ potěšilo trenéra Lán Jaroslava Cafourka.

„Do poslední chvíle nebylo jasné, zda nastoupíme alespoň v jedenácti hráčích. To se nakonec podařilo, ovšem nějak namotivovat tu jedenáctku, když dalších šest, vesměs klíčových hráčů chybí, a ti, co nastoupili, to přijeli nějak odehrát, je složité,“ litoval Václav Švelch, trenér Lišan. „Většinou pak záleží, kdy dostanete první gól. Přišel po půl hodině, a pak už jsme se vezli. Soupeř hrál výborně a Balík je navíc pro Lány nadstandardní hráč, který z mého pohledu nemá v téhle soutěži co dělat,“ dodal lišanský kormidelník.

Branky: 48. , 55. , 75. a 84. Balík, 28. a 34. Reichl, 40. a 41. Buršík, 42. Matějka, 87. Cafourek st. – 85. Ledvinka. Rozhodčí: Bekešský. Bez karet. Diváci: 82. Poločas: 5:0.
SK Lány: Javůrek – Buršík, Vrbeník, M. Cafourek, Tetour – Petr, Matějka (72. J. Cafourek), Č. Dolák, Mocsonoky (58. Krátký) – Balík, Reichl.
SK Lišany: Z. Řepka – Kindl, Haifler, L. Řepka, Feher – Karvai, Medřický, Hanzl, Chládek, Ledvinka – Krůta.

Miloslav Doležal