Rudná – Lubná 1:1, na penalty 4:3

Jak se u lubenských fotbalistů stává pomalu tradicí, úvod zápasu patří soupeři. I tentokrát vstoupili hosté do zápasu ospale a již ve 3. minutě inkasovali od Stojanova gól – 1:0. Domácí byli i nadále v prvním poločase lepším bojovnějším a důraznějším týmem, leč úroveň hry nebyla nikterak oslnivá.

I v úvodu druhé půle měli domácí první šanci, ale hosté ji přežili a postupně převzali iniciativu na své kopačky. Víceméně celá druhá půle patřila hostům, ale vstřelit branku byl pro hráče Baníku nadlidský úkol. Podařilo se to až dvanáct minut před koncem Kochovi, který proměnil pokutový kop za faul na pronikajícího Varyše – 1:1.

A protože další branka nepadla, šlo se na penalty. Ty vyšly lépe domácím.

„Odehráli jsme zápas dvou rozdílných poločasů. První patřil domácím. Jak je naším zvykem, po několika hrubých chybách jsme pustili domácí do vedení. Pak se hrál podprůměrný fotbal plný nepřesností. Domácí vynikali svojí bojovností, nevyhráli jsme snad jediný souboj,“ řekl k první půli trenér Lubné Zdeněk Vopat. „Ve druhé půli jsme byli jasně lepším týmem, ale koncovka je žalostná. Potřebujeme deset šancí na vstřelení alespoň ušmudlaného gólu, nakonec jsme se radovali až z penalty. A ty nás nakonec opět zradily, i když je pravidelně trénujeme. Ty jsme snad s jedinou výjimkou ještě ve třetí třídě nikdy nevyhráli,“ kroutil nevěřícně hlavou Vopat.

Branky: 3. Stojanov – 78. Koch (PK). Rozhodčí: Budař. ŽK: 4:0. Diváci: 50. Poločas: 1:1.
Baník Lubná: Herink – Suchý, Plaček, Štícha, Klik – Bureš, Vopat, Henzély, Koch – Trejbal, Varyš.

Miloslav Doležal