Lubná – Zavidov 1:7

První branku utkání vstřelil hostující Vitner, když usměrnil do sítě roh Hanycha, ale pro domnělý ofsajd neplatil. A tak skóre rozhýbal v 17. minutě Plaček, který nešťastně tečoval za záda Herinka trestný kop Štillera – 0:1. Po půlhodině hry využil zaváhání domácí obrany Korčák a zvýšil na 0:2. Až po této brance přidali na aktivitě domácí a ve 36. minutě se radovali. Trejbal se na polovině hřiště vyhnul protihráči, našel ideálním pasem Varyše a ten nedal Krausovi šanci – 1:2. Domácím narostla křídla a vyrovnat mohl Trejbal. Nejprve po samostatné akci orazítkoval tyč a poté šel sám na Krause. Ten jej však bravurně vychytal. A tak udeřilo na druhé straně. Hanych dlouhou přihrávkou vybídl ke skórování Korčáka, který pečetil poločasový stav – 1:3.

Druhý poločas začal náporem hostů, kteří ale dlouho marně dobývali branku Baníku. Až v 72. minutě přinesl uklidnění Žďánský, který využil Dvořákovu přihrávku – 1:4. O šest minut později našel Šíma přesným centrem osamoceného Petrů, který svůj první start v I.B třídě okořenil brankou – 1:5. Pět minut před koncem obral Korčák domácího stopera o míč a předložil jej Žďánskému, který pohodlně zvýšil na 1:6. Poslední branku vstřelil další zavidovský debutant Votroubek, kterého ideálně našel Žďánský – 1:7.

„Budu se opakovat. Z naší strany stejné představení, jako v minulých zápasech. Absolutně nezvládnutá defenzíva, doslova žákovské chyby a ve srovnání se soupeřem navíc pomalost a chybějící fotbalová kvalita,“ byl kritický trenér Lubné Zdeněk Vopat.

„Bylo to těžké utkání hlavně na hlavy hráčů, kdy jsme byli jasným favoritem utkání a každý očekával jasnou záležitost. Prvních dvacet pět minut tomu nasvědčovalo, vytvářeli jsme si šance, dali góly a mysleli si že vše půjde samo. Za náš profesorský fotbal jsme byli po zásluze potrestáni a můžeme být rádi, že ne dvojnásobně. Následný gól na 3:1 přinesl uklidnění. O přestávce jsme si museli připomenout, že pochodovým fotbalem nikoho nepřehrajeme. Do gólu na 4:1 nás trápila koncovka, pak už bylo o výsledku rozhodnuto. Jsem rád, že kluci usnadnili debut našim novicům,“ radoval se trenér Zavidova Daniel Devera.

Branky: 36. Varyš – 17. vlastní Plaček, 30. a 41. Korčák, 72. a 85. Žďánský, 78. Petrů, 89. Votroubek. Rozhodčí: Meščan. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 1:3.
Lubná: Herink – Suchý (74. Košťál), Bureš, Margolius, Klik (76. Šesták) – Henzély, Vopat, Štícha, Varyš – Plaček (81. Černý), Trejbal.
Zavidov: Kraus – Kapoun (76. Zuda), Beneš, Klouček, Dvořák – Hanych (74. Petrů), Vitner, Štiller (76. Votroubek), Žďánský – Krejčí (69. Šíma), Korčák.

Miloslav Doležal