Úvod utkání byl ve znamení prvního zápasu sezony, což ještě umocnil fakt, že šlo o derby. Nehrál se zrovna nejkvalitnější fotbal, oba celky bojovaly a docházelo k mnoha osobním soubojům. První branku utkání zaznamenal ve 38. minutě zavidovský Zuda, leč trefil se do vlastní sítě, a tak šli domácí šťastně do vedení – 1:0. Jenže hned o čtyři minuty skvělou individuální akci zakončil úspěšně Korčák a vyrovnal na 1:1. Chvilku nato nastřelil hostující Krejčí břevno domácí branky. A těsně před koncem poločasu se hosté marně dožadovali penalty po zákroku na Korčáka.

Ve druhé půli byli fotbalovějším týmem hosté, kteří si vytvořili mírný tlak, a šance Skoupého, či Korčáka volaly po gólu. Paradoxně se ovšem radovali domácí. V 58. minutě po rohovém kopu Lánských si hostující Beneš hlavou srazil míč do vlastní sítě a na ukazateli skóre svítilo 2:1, ač prozatím všechny branky stříleli hosté. Chvilku poté se Zavidovští marně podruhé dožadovali pokutového kopu, opět po zákroku na Korčáka. Hosté si vynutili tlak, Korčákovi nebyl pro ofsajd uznán gól, Beneš nastřelil břevno a neuspěl ani v solidní šanci Houdek. Domácí se radovali v 88. minutě díky Balíkovi, který po úniku pečetil výsledek na konečných 3:1.

„Máme velice těžký los na začátku jara, proto jsem moc rád, že jsme toho utkání zvládli a máme tři body. Sportovně musím uznat, že to byl spíše remízový zápas. Zavidov se ukázal jako silný soupeře a k nám se přiklonilo štěstí. Soupeř řadu šancí neproměnil a ještě si dal dva vlastní góly. My jsme ale rádi za tři body a budeme bojovat dál,“ řekl k okresnímu derby trenér domácího celku Jaroslav Cafourek.

Hostující tábor byl hodně zklamaný. „Těžko se mi tento zápas hodnotí. Prohráli jsme si ho kvůli neproměňování šancí, a kvůli tomu, že jsme si dali dva vlastní góly a pak proto, že nám nebyla odpískána ani jedna penalta z dvou situací. Nevěšíme hlavu. Budeme bojovat dál,“ uvedl hostující kouč Daniel Devera.

Lány - Zavidov 3:1

Branky: 38. vlastní Zuda, 58. vlastní Beneš, 88. Balík – 42. Korčák. Rozhodčí: Jarolímek. ŽK: 0:3. Diváci: 120. Poločas: 1:1.
SK Lány: Javůrek – Buršík, Loskot (69. Monsconoky), Mušálek, Tetour – Petr, Matějka, Cafourek, Slezák – Reichl, Balík.
FC 05 Zavidov: A. Kraus – Zuda, V. Beneš, Havel, L. Kapoun – Krejčí, Knor, Hanych (54. D. Štiller), Šíma (62. Houdek) – Korčák, Skoupý (77. Žďánský).

Miloslav Doležal