Zavidov – Lány 5:2

Zápas dvou naprosto rozdílných poločasů. V tom prvním byli lepší hosté. Hned ve 3. minutě nastřelil Balík břevno, těsně vedle tyče střílel Reichl. Ve 21. minutě poslal po faulu na Petra z penalty do vedení Lány Reichl- 0:1. V další šanci minul Balík. Ve 35. minutě dostal Putík míč od Reichla, vnikl do vápna a křižnou střelou zvýšil na 0:2. Ve velké šanci mířil nad Cafourek. Domácí se osmělili až v závěru půle. Nejprve nastřelil Hanych břevno a ve 44. minutě využil Žďanský podklouznutí Mušálka a po kličce Krausovi do prázdné branky snížil – 1:2.

Do druhé půle vtrhli domácí jako uragán. Hned po dvou minutách přeloboval Javůrka Korčák a bylo vyrovnáno. Po hodině hry utekl hostům Žďánský a křižnou střelou se štěstím překonal Javůrka – 3:2. Srovnat mohl Balík, ale jeho hlavičku vyškrábl domácí gólman skvělým zákrokem na břevno. V 73. minutě dovršil Žďánský hattrick, když běžel sám na gólmana a zvýšil na 4:2. A čtvrthodiny před koncem využil Jančařík centr od Korčáka a upravil skóre na 5:2.

„Po první půli, kterou jsme odehráli strašně, bez chuti, nápadu a pohybu, došlo v kabině k bouřce a ve druhé půli jsme podali výkon hodný Zavidova. Myslím, že si výhru za druhý poločas zasloužíme,“ uvedl Daniel Devera, trenér Zavidova.

„Dopadlo to stejně jako vloni. V první půli jsme vedli 2:0 a nedali další šance. Domácí pak z jediné povedené akce snížili a druhý poločas z naší strany vůbec nechápu. Zavidov nás přehrával, otočil skóre. My jsme ještě nastřelili za stavu 2:3 břevno, ale to bylo z naší strany vše,“ hodnotil okresní derby Jaroslav Cafourek, trenér Lán.

Branky: 44. , 61. a 73. Žďánský, 47. Korčák, 75. Jančařík- 21. Reichl, 35. Putík. Rozhodčí: Divílek. ŽK: 2:0. Diváci: 80. Poločas: 1:2.
FC 05 Zavidov: A. Kraus – Dvořák, Havel, Klouček, Hvězda – Knor( 46. Jančařík), D. Štiller, Hanych (84. Zuda) – Krejčí (70. Vitner), Korčák, Žďánský (81. Skoupý).
SK Lány: Javůrek – Buršík, Loskot, Mušálek, Tetour – Petr, Matějka, Cafourek, Putík (44. Muller) – Reichl, Balík.

Miloslav Doležal

SK Lhota - TJ Sokol Nové Strašecí 3:1 (2:0), KP, 25. 8. 2019
FOTO: Konečně dali gól. Body ale nemají