Slaný B – Zavidov 0:4

S těžkým terénem se lépe srovnali domácí a byli aktivnějším týmem. Hosté se zaměřili na kvalitní obranu a rychlé protiútoky. Byť byli domácí lepší, do šancí se nedostávali. Tu první měli až po špatném odkopu Krause, který trefil domácího útočníka. To hosté byli nebezpečnější. Žďánský se dostal po Korčákových přihrávkách do dvou nadějných situací, ale brankář Mareš byl úspěšnější. Domácí zahrozili dělovkou Dandy, ale Kraus byl na místě. Ve 35. minutě zatáhl míč po lajně Krejčí, parádně vysunul Žďánského a ten si napotřetí věděl rady. Po kličce brankáři uklízel míč do prázdné branky – 0:1. Domácím se nedala upřít snaha, ale byl to opět Žďánský, který mohl po centru Korčáka v poslední minutě zvýšit vedení, ale minul branku.

Druhý poločas patřil hostům. V 58. minutě připravili Vitner s Korčákem šanci Žďánskému a ten jí nepohrdl – 0:2. Aktivita domácích opadla a hosté kontrolovali vývoj utkání. Když v 77. minutě dovršil přímo z rohu Žďánský hattrick, bylo rozhodnuto – 0:3. V poslední minutě byl ve vápně faulován Žďánský a Havel z penalty završil výhru hostů – 0:4.

„Ač utkání mnoho krásy nepobralo, musím kluky pochválit. Na těžkém terénu bojovali jako tým a vítězství si vyloženě vydřeli. Takového vítězství si nesmírně cením,“ chválil celé mužstvo trenér vítězů Daniel Devera.

Branky: 35., 58. a 77. Žďánský, 90. Havel (PK). Rozhodčí: Glogar. Bez karet. Diváci: 90. Poločas: 0:1.
FC 05 Zavidov: Kraus – Havel, Vitner, Kapoun, Krejčí – Knor (65. Šíma), Klouček, Štiller (70. Votroubek) – Hanych (74. Jelínek) – Žďánský, Korčák.

Miloslav Doležal