První poločas ale pro domácí šťastný nebyl. Útočník Červený se sice probil do dvou dobrých šancí, ale ani jednou netrefil zařízení. Co bylo ještě nepříjemnější, to bylo zranění třísel brankáře Zacha, velké opory SKR. Místo něj šel do brány Pešek a do konce duelu neinkasoval, ale už to bylo za stavu 0:1, protože zkušený hostující Drašnar se prosadil po standardce.

Rakovník potřeboval dva góly a mezi 63. a 65. minutou se mu je povedlo vstřelit. Nejprve se dostal za obránce Červený, byl faulován a sám se postavil k pokutovému kopu. Ten dopadl dost komicky, protože hostující Zykán ho sice zastavil, ale míč se odrazil na druhou stranu. Červenému trvalo, než překonal šok ze zahozené pětky, naštěstí se Zykán nestihl přesunout a útočník přece jen doklepl míč do sítě.

Oč byla branka legračnější, o to byla druhá pěknější. Kotaska našel ve vápně Pucholta, ten zády k brance zpracoval a po otočce trefil šibenici – 2:1.

V nervózní koncovce udělali hosté maximum, aby vyrovnali, ale domácí už náskok uhájili.

Trenér Jiří Kučera byl rozmrzelý jen kvůli zranění Radka Zacha. „Nemohl vůbec kopat, raději jsme ho stáhli. Ale Pešek ho nahradil dobře. Myslím, že jsme si výhru zasloužili, že jsme měli víc šancí než soupeř a chvílemi jsme ho přehrávali. Ještě však máme na čem pracovat,“ řekl trenér a vtipkoval na adresu oslavence Tomáše Pucholta. „Říkal jsem mu, že v devětadvaceti mu to ještě pálilo, uvidíme po třicítce,“ smál se.

SK Rakovník – Podlesí 2:1 (0:1). Branky: 63. Červený, 65. Pucholt - 26. Drašnar. Rozhodčí: Čermoch. Diváků: 200.