„Na začátek jara je to velké povzbuzení, zvlášť po nepovedených přípravných zápasech,“ neskrýval spokojenost trenér Strašecí Radim Suchánek.

Jeho úspěšná mise, která ve Strašecí začala před koncem podzimu, pokračuje. A to musel oželet v sobotu elitní borce jako Svoboda, Podzemský nebo Ducár. Famózně ale zahrál na stoperu Trégr, s kolenem laborující Hartman perfektně odkopal beka, tělem si na malém hřišti dělali respekt oba mohutní bratři Mrázkové (byť Lukáš nedohrál), krásnou trefou rozhodl Šrédl. „Výborně ale zahrál celý tým, rozdíl mohl být klidně i větší,“ mínil Suchánek.

Malá umělka ve Velvarech slibovala souboje a ty se vinuly celým duelem jako červená nit. Někdy hodně bolavá nit, což odnesl právě Lukáš Mrázek zraněním. „Byl to zákrok na červenou, ale soupeř nedostal ani žlutou. Tu jsem naopak dostal já, když nás rozhodčí nechtěl nechat vystřídat a já protestoval,“ popisoval nervózní atmosféru Suchánek.

To už však jeho mužstvo vedlo. Zmíněný stoper Trégr pěkně vyjel, ve vápně poslal míč pod sebe, Šrédl si všiml za sebou J. Mrázka a pustil mu elegantně míč – 0:1.

Husto bylo před pauzou, kdy se duel rozhodl. Nejprve se na rohu vápna opřel do míče Šrédl a nádherným rohlíčkem poslal střelu na zadní tyč. Na tuhle parádu ale domácí bleskově odpověděli. Po zákroku na Gregora – podle hostů jasném faulu – kopaly Kralupy roh a Petr Junek, někdejší kanonýr Tatranu Rakovník, hlavou vyrovnal.

Ve druhé půli hosté čekali nápor domácího týmu, v jehož dresu nakonec opravdu chyběl internacionál Jiří Novotný. Jenže tlak nepřicházel. Domácí sice byli víc na míči, ale strašecká defenziva šlapala a naopak měli bubáci několik šancí, jak z brejků zápas definitivně rozhodnout. Blízko byli opět J. Mrázek, ale i Čech, Šrédl a nadějnou možnost měl také Nováček. Skóre se však už nezměnilo.

„Je to hezký výsledek, ale je potřeba ho potvrdit doma s Nelahozevsí. Ta uspěla s Rakovníkem, což jsem úplně nečekal,“ dodal Radim Suchánek.

FK Kralupy n/Vlt. - Sokol Nové Strašecí 1:2 (1:2). Branky: 45. Junek – 26. J. Mrázek, 44. Šrédl. Rozhodčí: Špalek. Diváků: 55.

N. Strašecí: Hrnčíř – Gregor, Trégr, Erba, Hartman – Čech, Kučera, L. Mrázek (35. Mašek), Nováček – Šrédl, J. Mrázek (75. Mžourek).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...