Zásadní novinkou je zrušení penaltových rozstřelů v případě remízového výsledku. Už tak nehrozí to, co se stalo letos na Trutnovsku, že rozhodla až 62. penalta v pořadí a hráči ještě ze hřiště volali domů, že se vrátí domů později…

Možná ještě zásadnější změnou je zrušení čtvrté třídy. „Počet týmů klesl na 31, takže jsme to museli udělat,“ vysvětlil šéf OFS Rakovník Libor Zeman, který aktiv vedl.

Nově budou dvě třetí třídy rozdělené na skupiny Západ a Východ (jedna s devíti celky, druhá s osmi), aby týmy nemusely tolik cestovat.

Jak to bude fungovat v praxi? Ve skupině si týmy zahrají proti sobě každý s každým doma a venku. Po odehrání základní části bude následovat nadstavba, pro kterou se každá ze skupin Západ a Východ rozdělí na dvě poloviny podle umístění. V každé z těchto polovin se mužstva utkají opět každý s každým, ale pouze jednou s tím, že body ze základní části se do nadstavby přenáší.

Odehráním nadstaveb bude určeno konečné pořadí ve skupinách Západ a Východ. Konečné pořadí III. třídy bude určeno tzv. kvalifikačním utkáním, do kterého budou mužstva nalosována křížem proti sobě dle jejich konečného umístění ve skupinách. Kvalifikační utkání se bude hrát systémem doma-venku s tím, že stejně jako v současných evropských pohárech neplatí pravidlo o brankách vstřelených na hřišti soupeře.

Další novinkou, kterou kluby přivítají, je střídání. Už nyní mohly vyměnit v utkáních pět hráčů, ale jen ve třech střídacích oknech. Nyní mají oken pět, střídat tedy mohou po jednom.

Účastníci okresního přeboru mají novinku speciálně pro ně, budou zápasy natáčet na video. Ze svazu obdržel stativy a pomocí aplikace ,,Sportvideo"zašlou vždy záznam celého utkání na sekretariát OFS Rakovník.

Rozlosovány jsou také soutěže mládeže, kde stejně jako loni v dorostu a starších žácích má Rakovnicko soutěže dohromady s Kladenskem, od mladších žáků dolů samostatně.