Se svým týmem SK Lišany vybojovali v sezoně 2018/ 2019 postup do krajské I. B třídy. Někteří hráči měli zpočátku z vyšší soutěže obavy, ale časem se ukázalo, že byly zbytečné, byť se nakonec sestoupilo. Pro hráče SK Lišany to zajisté byla vynikající šance zahrát si vyšší soutěž a také zajímavá zkušenost.

Bohužel se v B třídě příliš dlouho neohřáli a následující sezonu sestoupili zpět do nižší soutěže – okresního přeboru Rakovnicka. V rozhovoru pro Rakovnický deník vyprávěl Feher o počátcích své fotbalové kariéry, o svých vzorech z dětství a jaký zápas ho mrzí nejvíce.

Jakube, v kolika letech jste začal s fotbalem?
Pokud si dobře vzpomínám, fotbal jsem začal hrát ve svých pěti letech v Tatranu Rakovník.

Na jakých postech jste si doposud zahrál?
Od malička jsem si vyzkoušel všechny posty – od brankáře až po útočníka, ale na levém kraji obrany, kde hraji nyní, jsem se myslím našel. Post obránce mi momentálně vyhovuje nejvíce.

Věnujete se kromě fotbalu ještě nějakým dalším sportům?
Moc rád si vyrazím někam na kole, ale jinak žádný jiný sport neprovozuji.

Na jakého svého trenéra vzpomínáte nejraději?
Nejlepší vzpomínky budu mít určitě na svého současného trenéra Václava Švelcha, už jsme toho spolu zažili mnoho.

Zažil jste nějakého trenéra, se kterým jste si příliš nerozuměl?
Na trenéry jsem měl vždy štěstí, takže si na nikoho takového nepamatuji.

Měl jste v dětství nějaké fotbalové vzory?
Asi každý má svůj vzor. Pro mě to byli Philipp Lahm – bývalý obránce Bayernu Mnichov a dále Bastian Schweinsteiger, nyní už také bývalý německý záložník, který působil v Manchesteru United.

Je nějaký zápas, na který si rád zavzpomínáte?
Nejhezčím zápasem pro mě bylo utkání v I. B třídě proti svému bývalému týmu Tatranu Rakovník. Spousta z nás tam začínala svou kariéru a díky výbornému týmovému výkonu jsme dokázali vyhrát 1:0.

Zažil jste naopak nějaký zápas, na který by jste raději zapomněl?
Neřekl bych úplně zapomněl, ale finále okresního poháru proti SK Lány, v němž jsme o vítězství přišli v posledních deseti minutách, to mě mrzí nejvíce.

Máte ve fotbale úspěch, kterého si ceníte nejvíce?
Nejvíce si cením postupu s naším týmem SK Lišany do I. B třídy. Ze začátku jsem byl odpůrcem postupu, ale nakonec to pro všechny byla výborná zkušenost a ostudu jsme snad neudělali.

Jak probíhala příprava vašeho mužstva v době pandemie, kdy byly sporty zakázané?
Začátek jsme měli individuální, párkrát jsme se sešli na výběh a lehký fotbálek. Doba pandemie trvá už příliš dlouho a je to těžké ve více ohledech. Nyní už všichni netrpělivě vyhlížíme pokračování soutěže a návrat ke všem sportům, které má každý rád.

Jakub Feher

Narodil se 24. září 1994 v Rakovníku. V současné době působí jako obránce v klubu okresního přeboru SK Lišany (od roku 2010). Svou fotbalovou kariéru však zahájil v Tatranu Rako Rakovník, kde byl čtyři roky. Pak hrál za SK Rakovník a později si vyzkoušel i dres Sparty Lužná.

David ŠRÉDL