Do Pavlíkova na ni dorazily tři stovky diváků, prvoligoví rozhodčí a hlavně silní jedenáctky dosud neporažených celků Pavlíkova a Čisté. Byla to velká bitva, v níž domácí přišli o náskok i vyloučeného Koce, ale nakonec přece jen vyhráli, byť až po penaltovém rozstřelu 4:3.

Pavlíkovský sportovní areál byl za slunného počasí nabitý natěšenými fanoušky, čistečtí se vydali na utkání autobusem společně se svými fanoušky.

Úvod utkání, jenž řídili ligoví rozhodčí Flimmel – Váňa a Vyhnanovský, patřil Pavlíkovu, který na soupeře doslova vlétl. Příležitost dokázal přetavit v branku až po dvaceti minutách Tomáš Kindl. Do půl hodiny hry však Čistá obrátila skóre ve svůj prospěch. Nejprve po krásném přímáku Havlíčka a poté díky brance kanonýra Dušičky. V poslední minutě poločasu se ale zase nadechli domácí a pro změnu pavlíkovský snajpr Ikrényi srovnal.

Také po přestávce byla hra velmi vyrovnaná i přes vyloučení domácího Koce (62.), kterému ujely nervy a praštil soupeře loktem do hlavy. Branky padly do obou sítí (tentokrát vedli domácí a dorovnával v 80. minutě Dušička) a zápas rozhodovaly penalty, ve kterých byli šťastnější domácí fotbalisté.

A jak vypadal duel očima hlavních kanonýrů svých týmů a celé soutěže? Hostující Ondřej Dušička řekl, že jeho tým byl rozhodnutý nechat na hřišti všechno.

„Přeci jen se hrálo o první místo. Začátek se nám úplně nepovedl, ale inkasovaná branka nás probudila. Pak už se hrál vyrovnaný fotbal a bylo jen otázkou, kdo bude v zakončení úspěšnější,“ řekl Dušička.

Chválil úžasnou atmosféru utkání. „Ta byla pro všechny na hřišti neskutečná. Tímto bych poděkovat našim skvělým fanouškům za podporu, která nás hnala dopředu,“ dodal autor už 27 branek.

Pavlíkovský Petr Ikrényi ml. jich vstřelil „jen“ 12, ale v zápase podzimu se také prosadil. „Hlavně jsme zápas kola zvládli o něco lépe než soupeř, i když hra byla po celý zápas vyrovnaná. Škoda jen, že jsme Čisté umožnili hrát přesilovku a skórovat po našich chybách. Jsme ale rádi, že jsme získali bod v penaltovém rozstřelu,“ nezakrýval radost Ikrényi a poděkoval výborným fanouškům.

III. třída – skupina A

8. kolo: Janov – Kroučová 4:2 (38. Houda, 53. a 75. Frühauf, 57. Konvalinka – 17. Husák, 53. Kováčik), Slabce – Petrohrad 6:1 (26. Čiha, 36. Mužík, 48. Lev, 69. Hůla, 72. a 76. Vejtasa – 24. Halámek), Oráčov – Šanov 5:4 (1. Horvát, 19. a 83. Vachtl, 29. a 66. z pen. Katona – 31. Krýl, 55. z pen. a 81. Šika, 58. Hamouz), Sýkořice – Kolešovice 1:7 (52. z pen. Klíč – 13. a 43. Polánek, 14. a 39. Zuska, 18. a 81. Daniš, 31. Herink, 39. Zuska), Chrášťany – Mšecké Žehrovice 1:8 (45. Loula – 2. 8. a 70. Kočí, 22. Tichý, 23. Hejna, 43. Pokorný, 49. Elsnic, 60. Věprovský), Pavlíkov – Čistá 3:3 pen. 4:3 (21. Kindl, 45. Ikrényi, 66. Jiroušek – 26. Havlíček, 30. a 80. Dušička).