„Povedlo se nám pouze prvních deset minut, kdy jsme se dostali do vedení. Poté jsme absolutně odstoupili od naší hry a po zbytek zápasu hrála Jesenice,“ popsal nepovedený výkon řevničovský Jan Fujera. Vývoj utkání potvrzuje také jesenický Michal Pacourek. „V úvodu jsme se hledali a inkasovali z penalty. Krátce poté se nám povedlo srovnat a do poločasu dokonce jít do vedení. Druhý poločas byl naprosto v naší režii, domácí jsme k ničemu nepouštěli a postupně náskok navyšovali,“ řekl Pacourek.

Stejně si počínal i Baník Rynholec, který na umělé trávě vítal Roztoky. „Utkání hodně ovlivnilo vedro a povrch. Domácí se zaparkovali před vápnem a soustředili se na obranu. Jejich snahu umocnil fakt, když šli do vedení po ojedinělé akci střelou z dálky. Zlom přišel po přestávce po vyloučení domácího hráče. Nejprve jsme zaslouženě vyrovnali, pak přidali další dvě branky,“ shrnul obrat Zdeněk Špimr z Roztok.

Nelehkou úlohu mělo o záchranu bojující Městečko, kam zajížděly Hředle. Domácí využili oslabené sestavy soupeře a po 4 vstřelených brankách slaví. Lužná nedokázala uhlídat standardní situace Senomat. Sice přišlo snížení manka, vzápětí favorit přidal pojistku, na kterou domácí již odpovědět nedokázali. I tentokrát Zavidov bojoval především s produktivitou, na rozdíl od Kněževsi své stoprocentní šance proměnit nedokázal.

Lubná (v zelenočerném) posílila naději na záchranu B třídy, doma porazila Braškov 3:1. Jaroslav Bařtipán zápas takhle rozhodl.

Nepovedené utkání mají za sebou také fotbalisté Lišan. Byť byli prvních 45 minut lepším týmem, ze svých několika vyložených šancí dokázali proměnit pouze jedinou. Po přestávce tempo hry pro změnu diktovaly Pustověty a během 5 minut otočily nepříznivé manko. V závěru Hůla upravil na konečných 3:1. „Zápas rozhodla 34. minuta, kdy jsme byli nuceni vystřídat našeho nejlepšího hráče Mutinského za oplácení na osobu, která už na hřišti dávno být neměla. Pro nás to byl velký rozdíl. Sice jsme vedli, ale postupem času jsme ztráceli sílu odolávat běhavému mužstvu Pustovět,“ neskrýval zklamání z vývoje utkání lišanský gólman Zdeněk Řepka.

Oh. Městečko – Hředle 4:1 (4:0)

Byť už mají titul okresního mistra jasný, ztrácet body v závěru sezóny určitě nechtějí. Bohužel ve slepené sestavě a proti týmům, které bojují o záchranu se body sbírají velmi složitě. Stejně tak tomu bylo v Ohnivec aréně. "Než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme 4:0. Opět jsme doplatili na bídnou produktivitu,“ poukázal trápení se v koncovce kanonýr Denis Bechner. Už v 11. minutě po rohovém kopu Hředle nedokázali obsadit volného Viciana. I další branky inkasovali po hrubých chybách. Diskutabilní okamžik přišel ve druhém poločase, kdy nebyla favoritovi uznána branka z důvodu střídání domácího celku, avšak hra přerušená nebyla. „Zápas dopadl, jak dopadl. Musíme na nepovedené utkání zapomenout a soustředit se na Rynholec,“ věří Bechner v lepší výkon proti poslednímu týmu tabulky.

Lužná - Senomaty 1:3 (0:2)

Standardní situace jsou doménou Beranů. Bylo znát, že domácí se musejí obejít než nejlepšího střelce Pokorného a po zranění zad byl nucen odstoupit rychlonohý Vejvoda. Přesto, že Lužná byla v prvním poločase aktivnější, inkasovala dvakrát právě po přímých kopech. Nejprve Kokšál dalekonosnou střelou překvapil domácího Kopřivu. Chvíli před přestávkou si na centr naskočil Vávra a hlavou přidal pojistku. „Ve druhém poločase jsme chtěli zvrátit nepříznivý výsledek. Po chybě gólmana se nám povedlo pouze snížit. V závěru přišla jasná penalta pro soupeře a bylo rozhodnuto,“ popsal druhou půli luženský Radek Šnajdr.

Zavidov B – Kněževes 2:5 (1:3)

Do utkání vstoupila lépe hostující Kněževes, když Vrábík střelou na přední tyč otevřel skóre. Hrálo se aktivně, nejvíce kněževeskou obranu zlobil Korčák, který se svými průniky dostával do zajímavých příležitostí, ovšem v koncovce domácí rezerva nebyla úspěšná. Srovnání přišlo ve 26. minutě po standardní situaci, kdy míč propadl až k zadní tyči. Z vyrovnaného stavu se Zavidov dlouho neradoval.

Fanoušci v Málaze se mohli před zápasem Španělska s Českem vyfotit s ikonickými poháry.
Pohár mistrů světa i ušatá trofej. Jak Španělé lákali na Čechy v Málaze

Do přestávky Kněževes odskočila na dvoubrankový náskok. Hlavním prvkem byl Vrábík na hrotu, který byl úspěšný nejen ve vzdušných soubojích, ale tvořil většinu gólových kombinací. Po přestávce první penaltu domácí J. Kraus poslal pouze do tyče, v reparátu po hodině hry byl již úspěšný. V závěru rezerva vsadila vše na útok, ovšem okének v obraně dokázala Kněževes využít ještě dvakrát. Stínem utkání bylo nezaviněné zranění kolene domácího gólmana Štillera.

„Vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách, které jsme dokázali využít jen my. Myslím, že pro oko diváka bylo utkání atraktivní,“ zhodnotil výhru a povedený výkon kapitán Kněževsi Jan Vrábík

„Druhý poločas jsme za stavu 1:3 napálili penaltu pouze do tyče a chvíli na to dostali 4 branku. Povedlo se nám sice ještě snížil, ale to už jsme hráli na riziko,“ potvrdil nepříznivý vývoj J. Kraus, který v závěru zastoupil v brance zraněného Štillera.

Okresní přebor

25. kolo: Zavidov B – Kněževes 2:5 (25. Korčák, 61. z pen. Kraus – 2. Vrábík, 30. a 75. Čihař, 31. Vršecký, 50. Šíma), Lužná – Senomaty 1:3 (78. Pavlíček – 25. a 87. Kokšál, 42. Vávra), Rynholec – Roztoky 1:3 (21. Fonod – 76. Čumpelík, 81. Čermák, 90. Jirásek), Městečko – Hředle 4:1 (11. Vician, 16., 19. a 40. Tvrz – 56. Bechner), Řevničov – Jesenice 1:5 (6. z pen. Beneš – 15. Pfejfer, 38. Jeníček, 55. z pen. Flajšingr, 78. a 83. Kapoun), Olešná – Tn Rakovník B nehráno, Pustověty – Lišany 3:1 (64. Hranai, 69. Holeček, 84. Hula – 44. Haifler).