Pustověty – Jesenice 6:2

Domácí, kteří jsou podzimním překvapením, nenechali nikoho na pochybách, že nad posledním celkem budou chtít vyhrát. V poločase vedli 4:0. Hosté sice snížili, ale Hula nejprve dokonal hattrick a poté se prosadil i nestárnoucí Knap. Za hosty upravil skóre Jeníček.

Branky: 16., 33. a 58. O. Hula, 10. a 37. Truksa, 60. Knap – 48. Pfejfer, 90. Jeníček. Poločas: 4:0.

Slabce – Řevničov 2:7

Hosté šli brzy do vedení, ale domácí Čiha vyrovnal. Poté musel do sprch domácí Schejbal a Sparta ještě do poločasu přesilovku díky trefám bratří Husáků využila – 1:3. Po pauze přidal Jakub Husák další branku, na kterou sice domácí odpověděli, ale hosté přidali další trefy.

Domácí kapitán Vít Melichar: „I když jsme v určitých fázích zápasu hráli vyrovnaný fotbal, celkově byli hosté lepším týmem. I přes sedm inkasovaných branek musím vyzdvihnout výkon našeho brankáře, protože jinak by byl výsledek úplně jiný.“

Vzhledem k výsledku ohodnotil zajímavě utkání Martin Töth, vedoucí Sparty: „Hrozné.“

Branky: 19. Čiha, 62. Fencl – 39. a 53. Jan Husák, 44. a 66. Jakub Husák, 9. Fujera, 68. Bohatý, 80. Petráček. ČK: 24. Schejbal (S). Poločas: 1:3.

Hředle – Lužná 4:0

V zápase týmů, které měly schodně po 19 bodech, se lámal chléb již v 11. minutě, kdy byl vyloučen hostující Rek. Domácí využili přesilovku čtyřmi zásahy. V závěru byl vyloučen ještě domácí Somol.

Vedoucí domácích Jan Sklenář: „Velmi pohledné utkání s krutým výsledkem pro hosty. Od začátku zápasu byl na hře našeho týmu vidět diametrální rozdíl oproti poslednímu kolu. Absence sedmi hráčů nebyla vůbec znát. Ba naopak, všichni předvedli poctivý výkon ve všech směrech. Utkání hodně ovlivnila 11. minuta a červená pro hostujícího Reka. I když bylo soupeře o jednoho méně, hrál pořád stejně otevřeně, žádné betonování. V utkání tak rozhodla naše lepší produktivita. Nám dvakrát pomohla branková konstrukce a v několika případech v zápase vynikající Malinovský. Jeden z nejlepších výkonů v podzimní části tak skončil až překvapivě vysokým rozdílem. Nevyhrál o tolik lepší tým, ale tým produktivnější. Jedinou vadou na kráse je zcela hloupé vyloučení Somola v 90. minutě při stavu takovém, jaký byl.“

Ladislav Rác, vedoucí Lužné: „Utkání nás začalo dost nešťastně. V 11. minutě uviděl přísnou červenou kartu Rek za faul, za který se dává běžně žlutá. Toto vyloučení ovlivnilo i další průběh utkání. V deseti jsme hráli vyrovnanou partii, ale v závěru prvního poločasu inkasovali dvě laciné branky. V úvodu druhého poločasu se domácí trefili ještě jednou a tak skončily veškeré naděje Sparty na dobrý výsledek. Po této brance jsme se snažili o zkorigování nepříznivého stavu, ale nebylo nám přáno. Buď šance zlikvidoval zázračným způsobem brankář Malinovský a nebo pomohly tyče jeho branky. V 80. minutě přidali domácí čtvrtou branku a tímto výsledkem skončilo i celé utkání. Výsledek je pro nás krutý a za předvedený výkon jsme si toto nezasloužili. Ale takový je fotbal.“

Branky: 43. a 80. Zilcher, 39. D. Minařík, 47. T. Vitner. ČK: 90. Somol – 11. Rek. Poločas: 2:0.

Kněževes – Mšec 0:3

Domácí neměli v souboji s lídrem tabulky co ztratit a od úvodu se zaměřili na poctivou obranu. Přesto již v 6. minutě kapitulovali. Po půlhodině hry zvýšil Vávra a v závěru poločasu se podruhé trefil Kapek.

Domácí obránce Radek Vaníček: „Hosté byli od začátku ve všem lepší, šli za vítězstvím. Dobře kombinovali a nás víceméně nepouštěli k ničemu. My naopak spoustu věcí hasili na poslední chvíli a nakonec z toho je výsledek ´jen´ 0:3.“

Hostující stoper Lukáš Beneš: „Dá se říct, že to byl jednoznačný zápas. Domácí jsme nepustili k ničemu, my své další šance trestuhodně promarnili, a tak je výsledek takový, jaký je.“

Branky: 9. a 43. Kapek, 29. Vávra. Poločas: 0:3.

Olešná – Městečko 1:3

Oba týmy nastoupily v okleštěných sestavách a v prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal. Ohnivce poslal do vedení Sýkora, za domácí srovnal T. Vodrážka. Druhý poločas ovlivnila hrubka domácích hned v úvodu. V závěru pečetil výhru Městečka Zelenka.

Miloslav Doležal, trenér Olešné: „Při troše štěstí jsme mohli vyválčit bod, ale své dvě veliké šance jsme ve druhé půli nevyužili. Bohužel jsme se opět nevyvarovali hrubým individuálním chybám, po jedné z nich jsme inkasovali rozhodující branku. Zápas celkově přinesl průměrnou podívanou, ale my momentálně hrajeme to, na co máme.“

Stanislav Jansa, trenér Městečka: „Poslední dobou střídáme na hřišti solidní výkony s horšími. V Olešné výkon nepatřil mezi ty nejpovedenější. Oproti jiným utkáním s tímto soupeřem se hrálo slušné a nijak vyhecované utkání. Ovšem z obou stran byla hra velmi nepřesná a vázla jakákoli kombinace. V prvním poločase jsme domácího brankáře skoro neohrozili. Vedení jsme se ujali prakticky z jediné akce, když se Sýkora uvolnil a zpoza vápna překonal střelou od tyče Procházku. Po vedoucím gólu jsme se nechali trochu strhnout a nechávali okénka v obraně. Po jednom z nich a nepodařeném zpracování nás potrestal Vodrážka a bylo vyrovnáno. Ve druhém poločase se naše útočná aktivita zlepšila a brzy po přestávce nám Urban vrátil vedení. Pak jsme si nějaké šance ještě vytvořili, ale zakončení nebylo přesné a nebo jsme si nepohlídali ofsajdové postavení. V samotném závěru překvapil domácího brankáře střelou z dálky Zelenka a pečetil naše vítězství. Více než s předvedenou hrou jsem spokojen s výsledkem.“

Branky: 20. T. Vodrážka – 11. Sýkora, 46. Urban, 88. Zelenka. Poločas: 1:1.

Lišany – Zavidov B 5:2

Domácí šli hned v úvodu do vedení, ale hosté kontrovali. Ve 27. minutě musel předčasně do sprch hostující Zuda a domácí toho do poločasu využili ke třem brankám. Ve druhé půli byli i v deseti lepší Zavidovští, ale Lišany zvýšily po vlastní brance Vanického. V závěru výsledek korigoval P. Čech st. brankou z penalty.

Domácí trenér Václav Švelch: „Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. Trochu jsem se po vyloučení obával, že proti semknutým a organizovaným deseti hráčům se někdy hraje hůř, než proti jedenácti, ale dobrým pohybem a rychlou kombinací jsme dokázali soupeře rozebrat a zdánlivě rozhodnout. Zdánlivě říkám cela záměrně, neboť uvedené atributy ve druhé půli zdobily hosty, kteří to nevzdali ani v deseti, a kdyby byli produktivnější, mohlo ze zápasu být ještě pěkné drama.“

Branky: 3. Roušavý, 31. Krůta, 42. Hanzl, 45. Mutínský, 63. vlastní Vanický – 9. Votroubek, 75. P. Čech st. (PK). ČK: 27. Zuda (Z). Poločas: 4:1.

Rynholec – Senomaty 5:2

Hosty poslal již po šesti minutách do vedení Moroz, ale domácí ihned Podlenou srovnali. V samotném závěru poločasu Rajgl a Beran zařídili domácím klidnější přestávku. Ve druhém poločase Wittmayer a Matějka navýšili vedení domácích již na čtyři branky. Poté byl za kritiku rozhodčího vyloučen po druhém napomínání Wittmayer. Senomaty Morozem korigovaly výsledek a v závěru po červené kartě pro Komína vyrovnaly počet vyloučených.

Domácí středopolař David Mrázek: „Po zbytečně inkasované brance v 6. minutě, jsme brzy vyrovnali a poté byli lepším týmem a vyhráli naprosto zaslouženě. Velmi dobře zahrála obrana.“

Vedoucí Senomat, Petr Sojka: „Od začátku byli domácí aktivnější a vytvořili si několik šancí. My jsme odpověděli poměrně rychlým gólem, ale domácí pokračovali v aktivitě a do poločasu otočili na 3:1. Většímu rozdílu zabránil několika výbornými zákroky náš gólman. Ve druhé půli již nebyl rozdíl ve výkonu tak výrazný, ale i tak byli domácí stále aktivnější, pohyblivější a zvítězili naprosto zaslouženě. Z naší strany zaslouží ocenění všichni nemocní, kteří museli nastoupit, ale především Ondra Kučaba, který v bráně odvedl velmi dobrou práci, ačkoli i on patřil mezi nemocné a chytal se sebezapřením.“

Branky: 8. Podlena, 42. Rajgl, 43. Beran, 56. Wittmayer, 84. Matějka – 6. a 86. Moroz. ČK: 85. Wittmayer – 88. Komín. Poločas: 3:1.