Nových hráčů, kteří by doplnili okresní týmy, je po covidové pauze jako šafránu. Několik celků mělo početní problémy již na podzim a s nepřízní se pravděpodobně budou potýkat i po přestávce. Většina totiž do jarní sezóny vstupuje v nepozměněných sestavách.

Nejpočetnější hráčské přínosy hlásí Olešná, kterou posílí odchovanci SK Rakovník Tomáš Itner s Lukáš Konopáskem a brankář Patrik Zemjanek. Jesenice také hlásí změnu na postu gólmana, z Oráčova přestoupil Petr Flajšingr. Do Pustovět se na jarní část vrací Petr Holeček. Lužná už bez Šiky (Lubná) doplní tým dospělých o perspektivní dorostence, stejně tak rezerva Tatran bude spoléhat na šikovné mladíky a hráče po zranění.

„Jako generálku jsme zvolili modelové utkání proti dorostencům, ze kterých máme radost. Ukázali velký potenciál a kvality hrát II. třídu. V zimě od nás odešel Martin Rek do Lubné. Za jeho odvedenou práci v Lužné mu velmi děkujeme,“ popřál štěstí v novém týmu bývalý spoluhráč Adam Špička.

Výhodu velmi početních tréninků má Zavidov, který má společnou nejen přípravu se svoji rezervou. „Chodí nás tak 16 z obou týmů. Dřív jsme měli přípravné zápasy rozdělené, ale stávalo se, že někteří hráči museli odehrát opakovaně dvě utkání za víkend. Trénujeme dohromady a vždy v pátek se sestaví nominace, kdo půjde za A a kdo za B tým,“ popisuje Aleš Kraus, jak to chodí v Zavidově.

Příprava fotbalových účastníků I. B třídy: Velvary (v modrobílém) přehrály doma Mšec.
Kam za fotbalem: na Rakovník a už také na okresy a B třídu

Intenzita tréninků se postupně zvyšovala v Roztokách. Nejprve se začalo v tělocvičně, poté se fotbalisté přesunuli na trávník. Všechna tři přípravná utkání byla výsledkově zvládnuta. Ohledně přestupů měl Zdeněk Špimr jasno: „Za hlavní posílení považuji skutečnost, že tým nikdo neopustil. Měl by přijít Makram z rakovnického Tatranu. Pravděpodobně budeme postrádat kanonýra Jakuba Číhaře kvůli operaci kolene,“ lituje a právem, tohle by byla ztráta velká.

V Kněževsi se chodilo trénovat třikrát do týdne, součástí přípravy byly tréninky nejen venku, ale i v hale a posilovně. Během pauzy odehrál tým jedno přátelské utkání s Cerhovicemi a prohrál vysoko 0:8. Hředle sice nepodcenily přípravu na obhajobu půlmistra, ovšem v přípravných utkání často bojovaly s vysokou marodkou a z žádného utkání nevyšly jako vítězové.

Začátek roku odstartoval tréninkové jednotky také v Senomatech pod vedením Jirky Kučery, které vrcholilo soustředěním. I fotbalisté Pustovět se vydali mimo své známé prostředí nabírat fyzickou kondici, dokonce jim vypomohl barman ze sportovního areálu jako brankář v přátelském utkání proti Pavlíkovu. Pustovětští na jarní část posílí o vracejícího se Petra Holečka.

Jako každý rok Lišany vyrazily na soustředění na Kovářskou do Krušných Hor, ovšem vzhledem ke covidovým problémům nebyla účast valná. Ze tří přáteláků nevyšly ani jednou vítězně. „Snad mistrovská utkání dopadnou lépe než přípravná proti týmům z nižší soutěže,“ doufá gólman Lišan Zdeněk Řepka.

Rynholečtí v rámci zimní přípravy absolvovali domácí turnaj, ve kterém obsadili druhé místo. „Posily nemáme žádné, naopak do Tuchlovic odešel Lukáš Skalák a u dalších hráčů, kteří se celou zimu neukázali, je pouze otázka dalšího působení v Rynholci,“ smutně shrnul situaci David Mrázek.

Největší rošáda proběhla na Tatranu Rakovník, kde přišla výpomoc od konkurenčního SK. Prozatím není nic jasné a sekretář David Svoboda může o další budoucnosti pouze predikovat. „Vše je zatím v plenkách. Hráči B týmu se viděli úplně poprvé v přípravném utkání na Lánech a následující dny a týdny teprve ukáží, jak se hráči rozdělí do družstev.“

S ohledem na covidová opatření započali zimní přípravu fotbalisté Městečka až koncem ledna. V podvečerních hodinách využívali umělého osvětlení na tamním hřišti. Přesto, že všichni nebyli kmenoví Ohnivci, na tréninky se sházeli ve vysokém počtu. Při absolvování soustředění na Lipně byla snaha zlanařit bývalého hráče Patrice Babu Musaha, ale nynější klub přestup neumožnil. I tak na jarní část se povedl přestup čtyřem mladíkům ze vzdálenějšího okolí.

Fotbalový celek v Řevničově je specifický tím, že se zimní přípravou vlastně nezačal. Zimní přestávku fotbalisté vyplňují futsalovou soutěží doplněnou o běžecké výběhy. Bohužel ze Sparty po podzimu odešlo hned několik hráčů včetně Trejbala (vrátil se do Lubné) a bratrů Skoupých (Mšec). Vzhledem k tomu, že Řevničov vstupuje do jarní části na 11. místě, budou boje velmi zajímavé.

Magnet I. B třídy na Rakovnicku: Zavidov (v modrobílém) ukázal zkušenosti i kvalitu, Lubná odjela s nepořízenou - 6:2.
Co přichystala Lubná? Pět posil i dresy. A Polák hochy řádně naběhal

14. kolo

Sobota 26.3.2022

Lužná – Hředle 10:00

Olešná – Pustověty 15:00

Kněževes – Senomaty 15:00

Městečko - Tn Rakovník B 15:00

Řevničov – Lišany 15:00

Neděle 27.3.2022

Zavidov B – Roztoky 10:00

Rynholec – Jesenice 15:00


Načítám tabulku …