Do nadstavby vstupovali šanovští fotbalisté s náskokem šesti bodů na druhý Petrohrad. Play-off konečné pořadí pořádně zamotalo, ale vítěz se přece jen neměnil. Úvodní kola lídr dokázal jasně vyhrát, poté remizoval a závěrem dokonce prohrál s rezervou Senomat. Mrzet ho to nemuselo.

„Remíza v Kroučové byla smolná, ale výsledek hodně ovlivnil rozhodčí dvěma červenými kartami na naší straně. Avšak i takové zápasy bohužel jsou. Proto jsme do Senomat vyrazili s hodně osekanou sestavou, jelikož nám chyběli vykartovaní hráči, ke kterým se přidalo dost lidí s angínou. V tomhle složení jsme v derby nemohli moc dominovat a to se ukázalo i na výsledku. Dvě poslední kola už jsme si ale s přehledem ohlídali a došli si zaslouženě pro postup,“ vykreslil zvládnutý závěr sezóny šanovský Daniel Sklenička.

Nejtěžším sokem pro Šanov byla Kroučová, které favoritovi vzala v průběhu celého ročníku pět bodů. „Sezóna byla z našeho pohledu velmi povedená. Skóre 83:25 mluví za vše a v počtu inkasovaných branek se nám nikdo ani nepřiblížil. Za další naší obrovskou sílu je útok, ve kterém hrají Tauš s Lubošem Šikou doplňovaní Sejpkou a Matesem. Tato kombinace tvoří neskutečně silnou útočnou letku,“ popsal srdcař Sklenička silné stránky místního fotbalového týmu.

Pro následující rok tedy Šanov bude hrát III. třídu, kde vzhledem ke své kvalitě ani neočekává, že by nebyl konkurenceschopný. Start letní přípravy naplánoval trenér Josef Štiller pro své svěřence už na polovinu července.