„Na úvod bych chtěl říct to, že s ohledem na mé vytížení mám minimum času na to, abych pravidelně sledoval utkání na okrese nebo našich zástupců ve vyšších soutěží. Občas tu možnost však mám a samozřejmě tyto soutěže sleduji. Vlastně asi víc než první nebo druhou ligu. Čerpám informace od kolegů, přátel, médií nebo videozáznamů. Snad tedy bude můj pohled dostatečně objektivní,“ řekl mladý sudí.

Okresní přebor

V našem okresním přeboru, jak úplná špička, tak chvost tabulky, je víceméně podle mých očekávání, ač jsou k vidění občas nevyrovnané výsledky, na což má zřejmě vliv to, jestli se mužstva zrovna sejdou nebo ne. Největším překvapením je pro mě Lubná, kterou ačkoliv jsem předpokládal na horní patra tabulky, nečekal bych, že se po postupu stanou podzimními mistry. Trochu mě příjemně bodově překvapil i SK Senomaty, které jsem čekal o pár příček níž. Trochu zklamáním je pro mě umístění FK Kněževes jako mužstva tradičně bojujícího o příčky nejvyšší a největším zklamáním asi Sparta Lužná, kterou jsem jako sestupujícího z I.B třídy a předtím mistra okresního přeboru očekával v nejvyšších patrech. Tabulku zakončují mužstva, která jsem tam předpokládal.

Kolešovicím se rozutekl kádr, ale na druhou stranu všechna čest za to, že k utkáním nastupují a odehrají je bez jakýchkoli zbytečných incidentů, což dokazuje i třetí místo v podzimní části soutěže slušnosti. Zavidov B má problém dát dohromady hráče, a tak o některé body přišli bez boje, což je škoda. Slabce se minulý rok zachránily pouze díky odstoupení Olympie Rakovník a dalo se očekávat, že v této sezoně nebudou působit ve vyšších patrech. Můj tip pro jaro je boj o mistra okresního přeboru mezi vrchními čtyřmi mužstvy (Lubná, Olešná, Hředle, Mšec), do kterého by mohl ještě teoreticky zasáhnout i FK Kněževes, který se podle mě zvedne. Sestupujícím se pravděpodobně stanou Kolešovice, ale doufám, že se ctí soutěž dohrají.

Mezi střelci se opakuje historie a dominuje Radek Polášek s dvaceti góly. Co si vzpomenu, tak vždycky když nastoupil, tak bylo zaručeno, že budou padat branky. Daří se i Trejbalovi, který taktéž s dvaceti góly táhne Lubnou. Bez Radka Truksy by na tom Pustověty byly asi razantně hůře, ačkoliv neříkám, že jeden hráč dělá mužstvo. Překvapilo mě sedmnáct branek Honzy Vrábíka, který z obvyklé pozice stopera je na čtvrtém místě v žebříčku střelců.

III. třída

Ve III. třídě je horní část tabulky naprosto podle mého očekávání a vrchní tři mužstva si to určitě rozdají o postup do okresního přeboru, k vidění budou zajímavá utkání. Překvapila mé Čistá, která měla minulý rok trochu problémy s udržením, a to i svým celkovým chováním, jelikož tradičně poměrně často kartami trestané mužstvo nyní vede tabulku soutěže slušnosti po podzimní části. Také páté místo od nováčka postupujícího mimo pořadí ze IV. třídy Mšeckých Žehrovic je pro mě příjemným překvapením. Trochu zklamáním jsou pro mě výsledky jesenické rezervy, ale asi je těžké dva kádry v okresních soutěžích dát vždy dohromady.

IV. třída

Nejnižší okresní soutěž nám vedou podle očekávání obnovené Mutějovice, které asi nikdo v celkovém vítězství s takovou kvalitou kádru neohrozí. Překvapil Kounov, který byl v posledních sezonách na nejnižších příčkách a nyní je bodově na tom stejně jako druhé Senomaty.

Za týden se s Milanem Vyhnanovským poohlédneme po plánovaných novinkách a řeč přijde také na mládež a areály.


Miloslav Doležal