Stěpán Zimek kope za oddíl FK Práče v okresním přeboru. Loni získal nejvíce hlasů v anketě Znojemského deníku Rovnost pro nejoblíbenějšího fotbalistu roku. A spoluhráči mu to spočítali. Do společné kasy něco přispěl.

Nejen výnos z jeho úspěchu, ale i finance z dalších pokut pak částečně pokryjí práčským fotbalistům ukončenou. „Máme ji dvakrát to roka, po podzimní a jarní části. Něco vybereme a na zbytek nám přispěje klub,“ líčil Zimek.

Jak prozradil jeho bratr Ondřej, předloni museli dokopnou oželet. „Maximálně si pár hráčů sedlo dohromady a dalo pivko. Vloni jsme ji pořádali už normálně,“ dodal Ondřej Zimek.

Menší rautík

Žízeň na akci hasí v červnu i v listopadu pivem. Rozdíly však panují v nabídce občerstvení. „Na podzim objednáme menší rautík (řízky, guláš, tataráček). V létě hodíme něco na gril nebo do udírny,“ vypočetl Ondřej.

Že je lepší mít nějaké občerstvení v záloze se potvrdilo fotbalistům Pavlic. Borci hrající A-skupinu III. třídy málem přišli na každoroční závěrečné o večeři. „Stalo se nám, že jsme udili žebra v udírně a jak z nich kapal tuk, tak maso začalo hořet. Na žebrech jsme si teda nepochutnali, ještě že byl guláš,“ líčil s úsměvem předseda tamějšího TJ Václav Březina.

Pavličtí na občerstvení vybírají do kelímku. „Pivo pak použijeme z projektu Kopeme za fotbal,“ dodal Březina.

Stejnou formu tekuté podpory od jednoho z tuzemských velkých pivovarů využívají i v blízké Hostimi. Mančaft nastupující v okresním přeboru pořádá ukončenou každoročně. „Na jídlo se skládáme. Občerstvení je různé, ať už udíme, grilujeme nebo objednáme žebra a kolena z jedné znojemské hospůdky,“ popsal trenér Hostimi Libor Nevrkla.

Styčný důstojník

Se vší vážností berou závěrečnou fotbalisté divizních Tasovic. Mají i pokladníka, který střeží zápisné ze startu sezony. „Kasu drží nejvíce poctivý Marcel Blahoudek. Nikdy mu nic neunikne,“ pochválil svého spoluhráče záložník Sokola Jaroslav Fukal.

Tasovičtí vytvořili i post styčného důstojníka pro občerstvování. „To má na starosti Miroslav Paul. Organizační věci má prostě v malíku. Obstará řízky, guláš a místo polévky máme slivovici,“ glosoval Fukal.

Akce občas plynou nevyzpytatelným směrem. Oslovení fotbalisté souhlasně odkývali, že sranda musí být. „Vyloženě kuriózní událost si nevybavuji,“ shodli se bratři Zimkové. Hráč Tasovic Fukal přesto v paměti jeden příběh nalezl. „Z loňska mám v paměti moje roztrhané rifle a super hru ‚vypij panáka ze země bez pomoci rukou‘. Když to vidím, tak kolikrát nemohu uvěřit, že jsme sportovci,“ uzavřel šestadvacetiletý halv.

Pro unikátní články o Okresním přeboru klikněte v obrázku na kolečko epizody: