Dobrou herní pohodu si slávisté přenesli i do první půle ligového klání proti soupeři ze spodku tabulky. Červenobílí hosty od začátku přehrávali a už v sedmé minutě se radovali z první trefy. Peter Olayinka naběhl mezi obránce, dostal skvělý pas od Tomáše Holeše a s přehledem překonal mladého Mikulce v boleslavské brance.

Právě Petr Mikulec byl v dalších momentech ústřední postavou hostující sestavy. Na jednadvacetiletém gólmanovi si v dobrých pozicích několikrát vylámal zuby domácí forvard Jan Kuchta a s jedovatou střelou zpoza vápna nepochodil ani Nicolae Stanciu. Zejména díky svému brankáři tak Boleslav o přestávce ztrácela jen jeden gól.

Před začátkem druhého poločasu sáhl kouč Jozef Weber ke změně rozestavení a hned od prvních minut po návratu na trávník bylo znát zlepšení hostů. Mikulec sice musel řešit ještě jednu slibnou šanci Kuchty, pak už se do hry více dostali i hostující fotbalisté. Na rozdíl od první půle si vytvořili i několik náznaků šancí, nedokázali je ale dotáhnout ke kloudné koncovce.

Necelých dvacet minut před koncem vykopl balon z čáry za už překonaným Mikulcem pozorný stoper Tatajev. Vzápětí se domácí dožadovali pokutového kopu po Masopustově pádu ve vápně, video ale situaci neposoudilo jako penaltovou.

Pět minut před koncem poslal Jozef Weber na hřiště šestnáctiletého Lukáše Maška, který si na půdě mistra odbyl svůj ligový debut. V samotném závěru nastavení právě Mašek vybojoval na půlce hřiště volný kop, centr ale z nebezpečného prostoru před vlastní brankou odehrál Abdallah Sima. Slavia tak porazila Boleslav 1:0, už potřetí v řadě skončil ligový souboj obou týmů tímto výsledkem.

SK Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 1:0 (1:0). Branky: 7. Olayinka (Holeš). ŽK: 3:0. Rozhodčí: Rejžek – Paták, Kotík (Lerch).

SK Slavia Praha: O. Kolář (C) – Masopust (90. Musa), Hovorka (41. Takács), Zima, Oscar – Ševčík, Holeš – Sima, Stanciu (71. Traoré), Olayinka – Kuchta (71. Lingr).

FK Mladá Boleslav: Mikulec – Jakub Klíma (46. Douděra), Tatajev, Křapka – Zahustel, Janošek (72. Mašek), Túlio (85. Mašek), Mazáň – Budínský (C), Fulnek (46. D. Ikaunieks) – Michal Škoda (72. Drchal).

Příbram prohrála doma s Baníkem Ostrava 0:4
Příbram srazily Kingueho fauly. Výhru Baníku režírovali žolíci v čele se Zajícem