Příbramští neměli svou prvoligovou budoucnost ve svých rukách, protože museli doufat v pomoc Karviné, která doma hostila Teplice. Všechno ale bylo v první řadě podmíněno ziskem všech tří bodů doma proti Pardubicím – cokoliv jiného znamenalo automaticky konec veškerých nadějí. „Naším cílem bylo udělat všechno pro to, abychom si to v posledním kole rozdali v přímém souboji s Teplicemi,“ pověděl Valachovič.

Tento plán se ovšem zbortil už několik vteřin po úvodním hvizdu. Stoper Steve Kingue totiž zavinil penaltu, kterou následně s naprostým přehledem proměnil pardubický Brazilec Cadu. „Bylo to velmi laciné a všechno se tím obrátilo naruby,“ mrzelo Valachoviče, tím spíš, že jak se později ukázalo, šlo o moment, který rozhodl celé utkání.

Domácí se sice snažili s nepříznivým vývojem něco udělat, po celý zápas ale naráželi na výborného Letáčka v pardubické brance. Toho se nejprve snažil dvakrát marně přelstít Zorvan, neuspěl ani Lubega, který dokázal gólmanovi udělat kličku, ale z těžkého úhlu už nedokázal zamíil do prázdné branky. Smůlu pak měl krátce před poločasem i Nový, jehož tečovanou střelu Letáček pouze „kontroloval“ pohledem. Nutno podotknout, že se činil i na druhé straně Šiman, který udržel svůj tým ve hře při velkých možnostech Cadua s Kostkou.

Příbramská snaha pokračovala i po přestávce. S postupem času tlak domácích sílil, chybělo mu však kýžené gólové vyústění. Důkazem byla šance Lubegy, jenž po centru Nového pálil dvacet minut před koncem nad branku. Když už se krátce na to dočkal branky naděje Pilík, pekazil mu radost praporek nad hlavou pomezního sudího.

S ubíhajícím časem se nad fotbalisty v zelenočerných barvách stále více stahovala mračna. „S postupujícím časem to pro nás bylo čím dál tím těžší,“ vnímal příbramský kouč. Nic na tom nezměnilo ani to, že vedení Pardubic odmítl po přihrávce Surzyna navýšit Čelůstka, když tutovku poslal kousek nad břevno.

Že nebylo tentokrát domácím přáno, pak v nastaveném čase dokumentovala střela Pilíka, která proletěla jen kousek vedle tyče Letáčkovy branky. Krátce na to přišel závěrečný hvizd rozhodčího Klímy. Ten dal razítko na příbramský pád do druholigových vod.

Nic platná tak nakonec nebyla ani pomoc Karviné, která v souběžně hraném duelu porazila konkurenční Teplice 2:0. Právě Na Stínadlech se Příbram příští týden rozloučí s nejvyšší soutěží, kterou opouští po třech sezonách.

1.FK Příbram – FK Pardubice 0:1 (0:1). Branka: 2. Cadu (pen.). ŽK: 2. S. Kingue – 76. Šejvl, 90+4. Letáček. Rozhodčí: Klíma - Vlček, Pečenka.

1.FK Příbram: Šiman – Nový, S. Kingue, Cmiljanović (89. Antwi), Mezera – Zorvan – Pilík, Rezek (52. Voltr), Soldát, Vávra (73. Dočekal) – Lubega.

FK Pardubice: Letáček – Cadu, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek – Kostka (69. Surzyn), Tischler (90. Sláma), Solil, Ewerton (46. Hlavatý) – Černý (55. Huf).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...