SK Rakovník – SK Slaný
4:1 (1:0)

V samém začátku utkání Slaný zahrozilo útokem, ale do dvanácté minuty muselo odolávat tlaku domácích. Zmíněná aktivita přinesla brankovou parádní trefu Vojty Černého, kterému ideálně přihrál záložník Koch a Vojta nádherným angličanem otevřel skóre. Hráči Slaného zapnuli na vyšší obrátky a Rakovník se na dlouhé minuty dostal do hluboké defenzivy.
V 16. minutě předvedl tygří skok brankař Folkman a míč, který směřoval do šibenice vytáhl na roh. Další bravurní zákrok vytasil gólman Rakovníka v minutě 24. zcela sám na něj běžel Čížek, ale ani on neprostřelil mága v brance domácích. Do třetice po nepřímém kopu hostů skončil míč na boční síti. Domácím nepracovala ideálně záložní řada, jedním z faktorů bylo svalové zranění Kučery, který musel o poločas střídat, přesto po akcích Louly a V. Černého mohli domácí navýšit svůj náskok .
Do druhé půle nasadili domácí trenéři Vorla místo Kučery. V úvodu druhé části mohli hosté vyrovnat. V obrovské šanci se objevil po pěkné akci útočník hostů, ale Folkman předvedl další parádní zákrok. Fotbal nemá logiku řekl pan Pospíchal a tak udeřilo z čista jasna na druhé straně. Po rychlé akci domácích padla branka v 43. minutě po ose T. Černý , V. Černý a všudybyl Ruprecht zvýšil na 2:0. Otevřených dveří slánské obrany využil o pět minut později opět Vojta Černý tentokrát mu gólovou přihrávku adresoval Hamouz 3:0. Dílo zkázy pro hosty dokonal v 56. minutě opět Vojta a završil svůj hattrick. Další brankovou přihrávku mu servíroval s chutí hrající Tomáš Černý 4:0. V tomto časovém pásmu jednoznačně domácí ovládli zápas a další šance ke škodě jejich samém zůstali nevyužity. Loula prošel parádně až na malé vápno a místo přihrávky na O. Folkmana na kterého zívala prázdná branka volil střelu z úhlu. Vzápětí Folkmanova hlavička skončila těsně nad. Akce Sixty a koncovka Ruprechta skončila v rukavicích Břížďaly. V poslední čtvrthodince se ujali slova hosté nejdříve opět čaroval Folkman. Pak chybu stopera Hamouze napravil výborný Tomáš Volráb a nakonec přeci jenom se trefili hosté v 71. minutě. Po centru záložníka hostů se trefil vysoký kapitán Rambousek, kterého neuhlídal Koch 4:1. Mužstvo Slaného bylo za svoji hru odměněno aspoň jednou brankou. Nebýt výborného Folkmana mohl být výsledek jiný .
,,Po výborném vstupu do zápasu nás soupeř zatlačil do obrany a díky mimořádnému výkonu Honzy jsme přestáli krizovou pasáž utkání. Ve druhé půlce jsme ukázali naši lepší tvář. Bohužel máme stále problémy se zraněním Špička a Krejčí jsou na marodce, Kučera odstoupil se svalovými problémy, Sixta s naraženými žebry a do hry musel nedoléčený Vorel a po zranění se vracející O. Folkman. Chlapcům děkuji za jejich obětavost a dnes opravdu zaslouží absolutorium trio Jan Folkman, obránce Tomáš Volráb a střelecky disponovaný Vojta Černý,“ shrnul trenér Bedřich Koch .
SKR: J. Folkman – Volráb, Hamouz, Makarský, Ruprecht – Loula, Koch, Kučera (41. Vorel), T. Černý – Sixta (58. O. Folkman), V. Černý.

BEDŘICH KOCH