Nové Strašecí – Litoměřice 1:1 (1:1) PK 6:7

Před čtrnácti dny doma Strašecí hrálo s Kladnem 2:2, ale na penalty bylo horší, to samé se opakovalo teď proti Litoměřicím. Na otázku, zda by nestálo za to, potrénovat trochu penalty odpověděl kouč Suchánek jednoznačně:

„To je  nesmysl. Nemyslím si, že tohle je potřeba. Spíš je divné, že např. Franěk, náš nejlepší střelec, se proti Kladnu v penaltách netrefil."

Přesto to byl on, kdo jediný dokázal ze hry tu branku proti Litoměřicím dát. Ve 12. minutě si stoupl k přímému volnému kopu a gólman neměl šanci – 1:1.

Když se pak v 19. minutě zranil Mrázek, který nastoupil nečekaně na postu stopera, hosté využili této díry dokonale a srovnali na 1:1. Druhý poločas patřil domácím, ale spíš co se týče držení míče a územní převahy.

Moc šancí k vidění nebylo. I když si Strašecí potřebný tlak vytvořilo, nebylo jim souzeno skórovat. Došlo na penalty a opět byl úspěšnější soupeř – 6:7.

„Myslím, že to byl kvalitní zápas, ostatně jako všechny v této soutěži. Možná bylo utkání s Kladnem o trochu lepší. Další týden máme Lovosice, musíme se pokusit získat body a jet tam hlavně s nadějí…" dodal závěrem trenér Radim Suchánek.

Nové Strašecí: Doubrava – Duchoň, Bláha, Mrázek (19. Bidrman), Ducár – Mžourek, Pospíšil, Farkaš, Vašák – Milec, Franěk (68. Kapoun).