SK Rakovník – Tatran Kadaň 3:5 (0:3)

Úzké hřiště více vyhovovalo agresivním Severočechům než tvořivým hráčům Rakovníka. Převládala bojovnost, kterou Kadaňští místy i přeháněli, což jim rozhodčí většinou toleroval. To se nelíbilo zejména Poláškovi, kterého trenér Suchánek pro zklidnění atmosféry na hřišti po 23 minutách radši vystřídal Fojtíkem. I když se v prvním poločasu hrála vyrovnaná partie, Severočeši potrestali hrubé chyby rakovnické defenzívy a získali tříbrankový náskok. Čtyři minuty po změně stran z trestného kopu dokonce zvýšili na 4:0. Potom si Rakovničtí vytvořili územní převahu, kterou vyjádřili brankami Fraňka, Stuchla a Bláhy. Další šance na vyrovnání skóre ale nebyly využity, naopak Kadaň v 82. minutě z brejku si své vítězství pojistila pátým gólem.
„Zápas, který nevyšel naším brankářům, byl především přínosný v tom, že ukázal, že na některé naše hráče agresivita platí a v dalších utkáních se s ní musí vyrovnat lépe. Omluvou našeho slabšího výkonu snad může být jen skutečnost, že na úzkém hřišti, kde velké vápno končí téměř u rohového praporku, se nedalo příliš kombinovat. Agresivita převládala nad fotbalostí. Zejména v první půli to byla holomajzna. Ale i taková utkání se hrají. Více než porážka mě mrzí fakt, že jsme dostali branky po hrubých chybách v obranné činnosti, kterých se musíme příště vyvarovat“, ohlédl se za duelem rakovnický trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník: Šíma (46. Kukla) – Vaidiš, Bláha, Elsnic, John – Stuchl, Mžourek (46. Krejčí), Mrázek, Isteník – Polášek (23. Fojtík), Franěk.

Trenér: Radim Suchánek.

V sobotu 1. března sehraje SK Rakovník předposlední zápas na Karlovarském turnaji, kde je po pěti kolech s dvanácti body v čele tabulky. Od 14.45 hodin změří síly s domácími třetiligovými Buldoky, kteří jsou se ztrátou jednoho bodu na druhé příčce.

Jaroslav Mokrejš