Sokol Nové Strašecí – Graffin Vlašim 2:0 ( 1:0)

Do utkání vstoupili lépe domácí. „ Byli jsme aktivnější než soupeř a korunovali jsme to v sedmnácté minutě gólem, když po dlouhém autu Vecky stoper hostů zahrál nepochopitelně volejbalovým způsobem ve vápně rukou a byla z toho penalta,“ přiblížil první úspěch Strašeckých trenér Jan Mrázek. Na značku pokutového kopu si postavil míč Havel, který s přehledem poslal svůj tým do vedení - 1:0. Vstřelená branka měla domácí mužstvo nakopnout k dalším výkonům, ale touha po brance se projevovala spíše u soupeře. „ Hosté měli převahu, která gradovala v posledních patnácti minutách. Uzavřeli nás na vlastní polovině a vytvořili si dvě velké šance. V těch nás podržel brankář Kut, který střelu z vápna k tyči vyrazil konečky prstů na roh,“ vzpomněl si na perné chvilky před brankou trenér Mrázek. Druhou velmi nadějnou akci hostujícího útočníka zvládl Kut také na výbornou, když jeho samostatný únik zlikvidoval a udržel tak těsný náskok svého týmu 1:0.
Druhá pětačtyřicetiminutovka přinesla na začátku mírnou převahu hostů. Jejich protiútoky však likvidovala pozorná strašecká obrana. V dalších minutách Strašečtí zabrali a snažili se udržet balon na půlce, což se jim také dařilo a do dalších větších šancí už soupeře nepustili. Naopak se osmělili a snažili se přidat další gól. Střely Krumhanzla a Varigury však končily mimo branku. Druhý zmíněný muž, jehož poslal do hry trenér Mrázek v sedmdesáté minutě , přinesl do hry oživení a v 84. minutě ještě korunoval svůj výkon brankou, kterou rozhodl zápas, když křižnou střelou po zemi přesně k tyči přidal uklidňující gól na 2:0. Hosté ke konci utkání ještě zahrozili a dokonce vstřelili branku, která ale pro ofsajd nebyla uznána. Skóre se tak nezměnilo a Strašečtí získali velmi cenné tři body. Trenér Mrázek neskrýval svou radost.
„ Dneska jsou to pro nás hrozně důležité body s velmi kvalitním mužstvem. Dokázali jsme ubránit i s pomocí brankáře šance hostů a sami jsme dokázali velkou bojovností a nasazením uhrát tři body. Je to pro nás povzbuzení do dalších bojů.“
Sokol Nové Strašecí: Kut – Vecka – Štika, Duchoň, Soukup – Stuchl, Černý ( 72. Varigura), Tlustý ( 59. Krumhanzl), Vašák – Havel ( 89. Lupák), Mrázek J.
Graffin Vlašim: Jícha, Havlíček, Pohorský, Borkovec, Janda, Pohorský V., Veselý, Stejskal, Petrů, Veselý M., Kacafírek.

Rozhodčí: Prokeš, Košťálek, Hůla.