Vstup do turnaje, ale i nové sezony se rakovnickému týmu vydařil. Nad Severočechy, kteří v divizní skupině B přezimují na druhé příčce, zatímco Rakovničtí na dvanácté, vyhrál brankou Mrázka. Utkání Litvínova s Blšany, které stále nemají po kupě dostatečně početný hráčský kádr, bylo odloženo. "Do středy by se měly Blšany vyjádřit, zda odložené zápasy s Rakovníkem a Litvínovem sehrají, nebo z turnaje odstoupí," uvedl sekretář mosteckého klubu Ota Hertl.

SK Rakovník - FK Chomutov 1:0 (1:0)

V prvním poločasu duelu převzali dirigentskou taktovku Rakovničtí a vypracovali si několik velice slibných gólových příležitostí, které však Majer, Krejčí a další ve vedoucí branku nezúročili. Stalo se tak až v poslední minutě, kdy se míč po závaru před chomutovskou svatyní dostal k Mrázkovi, který prostřelil hradbu těl, a jak se později ukázalo, dal rozhodující gól zápasu.

Na začátku druhého dějství Severočeši hru vyrovnali a postupně přebírali i iniciativu. Rakovnická obrana je ale pustila jen do dvou příležitostí, z nichž mohli vyrovnat. První jim však zlikvidoval pohotovým zákrokem Šíma, podruhé chomutovský útočník v rozhodující chvíli selhal. Naopak v závěru střetnutí mohl výhru Rakovníka ještě zvýšit Setnička, který se vrátil z hostování v Kněževsi. Dvakrát utekl soupeřovým zadákům, ale svá sóla nedotáhl do úspěšné koncovky. Jednou jeho střele stálo v cestě do sítě břevno, další projektil šel mimo bránu.

„I když nám z různých důvodů chyběli Bláha, Razím, Mžourek, Fojtík a John, překvapilo mě mužstvo pěkným výkonem, zejména v prvním poločase, kdy jsme měli více ze hry“, řekl trenér Radim Suchánek, jemuž se líbily i výkony hráčů, kteří mají zájem nosit na jaře rakovnický dres. „Klasna z Mostu ukázal, že už má něco odkopáno, Kedroň z Tuchlovic je velice živý hráč s dobrou technikou. Bohužel stále má problémy s kolenem. Věřím, že když jeho zdravotní potíže pominou, měl by šanci divizi hrát. Spokojený jsem i s výkony Zelenky, který téměř celý podzim kvůli zranění nehrál, a Setničky, jenž byl na hostování v Kněževsi“.

SK Rakovník: Kukla (46. Šíma) – Zelenka, Krejčí, Mrázek, Vaidiš – Klasna, Kešner, Břečka, Kedroň (46. Isteník) – Setnička, Majer. Trenér Radim Suchánek.

AUTOR: Jaroslav Mokrejš