Lány neměly dobrou první polovinu podzimu, pak ale porazily vysoko např. Jesenici. Postup by prý nejvíc slušel Městečku.

Jak hodnotíte podzimní výkony svého celku? Jste nebo nejste spokojeni s umístěním v tabulce?
Bohužel se nám nepodařilo zvládnout pár klíčových zápasů a s aktuálním jedenáctým místem prostě nemůžeme být spokojeni. Dokázali jsme se rozjet až ve druhé polovině podzimní části.

Tušili jste, jaký „zmatek" nastane v závěru podzimu, když Jesenice i Hředle přišly o své prvenství?
Nejen čelo tabulky je vyrovnané. V této sezóně rozhodují v zápasech maličkosti, které mohou převážit vítězství na tu či onu stranu. Městečko, Hředle a Jesenice jsou kvalitní týmy a mistr okresního přeboru bude určitě někdo z této trojice.

S jakým týmem sehrál váš oddíl nejtěžší zápas?
Pro nás byl nejtěžší zápas pravděpodobně v Městečku. Ohnivec nepatří mezi naše oblíbené soupeře a většinu zápasu jsme tahali za kratší konec. Titul bych přál právě jim.

Která výhra je pro vás nejcennější?
Určitě vysoká domácí výhra proti Jesenici (7:3) v předposledním kole. Byl to náš nejlepší zápas podzimu.

Jak byste ohodnotili výkony rozhodčích během 13 zápasů?
Veskrze pozitivně. Jejich výkony lze až na výjimky označit jako velmi dobré a vnímám tam posun k lepšímu oproti minulé sezoně. Myslím si, že na to má částečně vliv i hodnocení zápasů v Rakovnickém deníku. Sudí se pak víc snaží a doufám, že si to na jaře nepokazí (smích).

Je někdo ve vašem kádru, kdo něčím zklamal nebo naopak překvapil?
Že by někdo vyloženě zklamal, to říci nelze. Ano, jsou tu hráči, od kterých by se dalo čekat více, ale pokud se hraje s nasazením, tak těžko můžete někomu vyčítat špatnou přihrávku nebo nepovedenou střelu. Fyzická připravenost je však věc jiná, tam musí každý začít sám u sebe.

Čím dál více se do týmů II. třídy zapojují mladší hráči nebo dorostenci, co si o tom myslíte, je to dobře? A týká se to vašeho oddílu?
Tohle je určitě dobrý trend. Kde jinde by mladí hráči měli dostávat příležitost, než právě tady? Na lavičce zkušenosti nenaberou. Často mi ale u nich chybí zodpovědnost a lepší tréninková účast.

Jediná Sýkořice nevyhrála žádný zápas, myslíte, že to bude ona, kdo spadne z okresního přeboru?
Nechci zapřahat vůz před koně, ale vypadá to tak. Pokud se to skutečně stane, tak mi to bude líto, protože Sýkořice je takový náš tradiční soupeř a naše vzájemné zápasy považujeme za derby.

Máte představu o tom, jak bude probíhat zimní příprava? Je potřeba do hráčů dostat trochu víc, než jste předpokládal?
Aktuálně trénujeme třikrát týdně. Využíváme sportovního areálu za lánskou sokolovnou a jednou týdně absolvujeme všemi „oblíbený" tradiční výběh do lesa. Už máme na únor domluvené i dva přípravné zápasy.

Nevíte už o nějakých změnách v kádru?
Dosud není nic oficiálního. V příštím týdnu nás čeká valná hromada všech hráčů a členů klubu, takže potom budeme moudřejší.

Jaké cíle si vytyčíte pro jaro?
Nemůžeme si vytyčit nic jiného, než postup tabulkou vzhůru. Současné umístění je rozhodně za očekáváním.