Jak jste se dostal k funkci předsedy klubu? Kdy přišel impuls kandidovat na tuto funkci?

K funkci předsedy TJ Sparta Lužná jsem se dostal když se volil nový výkonný výbor Sparty Lužná. Po zvolení do výboru a i před samotným zvolením do výkonného výboru mi bylo naznačeno od kandidátů, že by to měla převzít mladá krev. Až zvolený výbor mne zvolil předsedou klubu.

Konzultoval jste svůj úmysl s někým? Co na to říkalo vaše okolí?

S nikým jsem nic nekonzultoval. Byl jsem rozhodnut, že pokud mi funkce předsedy bude nabídnuta , že ji přijmu. Okolí říkalo, že to bude těžké a bude toho hodně, ale byla slova, že je zapotřebí nová mladá krev a podporují mě.

Určitě jste nejmladším předsedou fotbalového klubu hrající nejvyšší okresní soutěž. Berete to jako handicap?

Je asi pravda, že jsem nejmladší v republice, co jsem slyšel, ale neberu to jako handicap co se týká mé hráčské kariéry. Nevidím v tom žádný problém, přijde zápas a soustředím se na něj a jako tým chceme tři body a po zápase mohu řešit případné záležitosti týkající se funkce předsedy. Ale na hřišti jsme jeden tým .

Koho jste vzal k sobě do „týmu", respektive kdo vám s funkcí pomáhá a s kým vyjíždíte nejčastěji jednat?

Jako tým beru všechny členy výkonného výboru. Co se týká jednání, tak zatím se uskutečnilo jedno ohledně trenéra pro A tým a toho se zúčastnil i Libor Hájek, který nového trenéra oslovil na podzim. Jinak další jednání nedokážu říct, jak budou probíhat, ale myslím, že bych jednání vedl sám podle toho, jakého řádu budou .

Jaké jste vytyčil cíle a kam se bude nyní Sparta Lužná ubírat?

Cílů bylo několik, nebylo to jen o mně, ale jak říkám celý výkonný výbor pracujeme jako jeden člověk. První cíl byl, aby se uskutečnil a vydařil ples to se povedlo. Druhý cíl byl sehnat trenéra a rozjet jarní část soutěže. I to se povedlo. Další a velký cíl jsou v létě oslavy 90 let kopané TJ Sparta Lužná, kdy se i zároveň uskuteční turnaj přátelství a nás navštíví Lužná od Vsetína a Lúžná od sousedů ze Slovenska. Takže aby se vše vydařilo na výbornou.

Jsou nějaké věci, které jste třeba zrealizoval ihned poté, co jste se ujal funkce?

Co se týká realizace, věděl jsem, že bude potřeba upravit dlažbu a sanitu v umývárnách. S pomocí všech, co se motají kolem fotbalu v Lužné, jak správce, hospodář, členové výkonného výboru, se podařilo sehnat materiál a rekonstruovala se dlažba u hostů, u vchodu a umývárny.

Změnila se kvůli funkci přezdívka a jak spoluhráči v kabině přijali takovouto změnu?

Řada lidí mě zná pod přezdívkou Ambr. Co jsem se stal předsedou, tak řada lidí a členové výboru mi říkají předseda. Myslím, že každý spoluhráč to přijal a žádná velká změna to není. V kabině jsem hráč jako každý jiný. Pokud se něco řeší nebo jsou nějaké problémy, tak pak teprve se chovám jak předseda, který chce problém vyřešit.

Co plánujete v luženském fotbale zlepšit, kde vidíte hlavní slabiny klubu a kde má podle vás naopak přednosti? Jednou z předností je určitě mládež v Lužné. …

Jak jste zmínil v otázce, pod mým vedením a asistentem Petrem Staňkem a vedoucím mužstva Josefem Runzou nám starší žáci dělají radost. Chtěl bych, aby se zabojovalo a skončilo do pátého místa, ale to je úkol pro nás pro trenéry. Dále se rýsuje možnost, že na podzim rozjedeme přípravku. Co se týká A mužstva, po příchodu nového trenéra věřím, že se zlepší docházka a vše pošlape ku prospěchu luženského fotbalu.

Budete chtít posílit A tým Sparty Lužné?

Co se týká posil, tak od jara na půl roku na hostování přišel Jaroslav Červený a Martin Rek. Zatím dál nehledáme. Pokud budou všichni hráči chodit, tak máme široký kádr .

Mužstvo vede pan J. Kurka z Olešné. Jak jej hráči přijali a jaké panují vztahy?

Minulý týden jsem svolal schůzi hráčů s výkonným výborem a zároveň i představil nového trenéra Jardu Kurku. Vedl už přátelské utkání proti Senomatům a myslím, že u hráčů je stoprocentní autorita a co jsem tak koukal, i řada hráčů změnila přístup. Jarda Kurka je vynikající trenér, měl jsem tu čest pod ním hrát v dorostu na Tatraně a byl jsem velmi spokojen a vzpomínám na ty hezké časy.

Zkoušeli jste povolat například do kopaček J. Vaidiše či jiné zkušené borce …

V kádru máme řadu zkušených hráčů, ale nebudu se tajit tím, že i Honzu Vaidiše jsem zkoušel oslovit.

Jste spokojený s postavením Lužné v tabulce? Mluví se mimo jiné v Lužné o návratu do krajských soutěží?

Co se týká postupu do krajských soutěží, tak to je tak položit otázku za rok či dva. Momentálně to není na programu dne. Mužstvo se potřebuje více stmelit a vžít se s požadavky trenéra. Neříkám tím, že bych nechtěl, aby se v Lužné nehrála. Myslím, že kádr určitě bude zas tak kvalitní, že by se hrála v Lužné krajská soutěž. A postavení v tabulce by mohlo být lepší a všichni hráči se o to budou snažit, aby Lužná byla v tabulce vpředu kolem čtvrtého až šestého místa .

Jak byste zhodnotil sportovní ples z pohledu tvé nové funkce?

Musím se přiznat před začátkem plesu jsem byl hodně nervozní , aby vše bylo tak, jak má a naši fandové a návštěvníci plesu byli spokojení. Musím pochválit své kolegy a kamarády, co přidali ruku k dílu. Ples se náramně vydařil a tím bych i rád poděkoval všem sponzorům.

V jakém složení nyní pracuje výbor Sparty Lužná?

Předseda Petr Ambrůžek, místopředseda Libor Hájek, hospodář Petr Staněk, sekretář Ladislav Rác, členové výkonného výboru Šnajdr Miroslav, Šnajdr Milan, Klecanda Zdeněk.

Jak moc náročné je vykonávat funkci předsedy klubu, co to obnáší, co vše musíte řešit?

Funkce předsedy je náročná jako každá jiná práce. Pokud máte k tomu vztah a máte rádi Spartu Lužná, snažíte se každý den na něco přijít, čím zlepšit chod, budování, předělávky na Spartě. K řešení je řada věcí přestupy, hostování, příprava sezony, pravidelné schůzky se starostou obce ohledně turnaje přátelství, udržovat kontakt se sponzory a řada věcí … Jsem rád, že mohu být předsedou Sparty a věřím, že vše bude jen vzkvétat a fanoušci se budou rádi vracet na pěkný fotbal, který bychom chtěli hrát.