Po podzimní části jste říkal, že budete spokojen, pokud skončíte do třetího místa, 
a na vítězství jste favorizoval rezervu SK. Nakonec je z toho okresní titul…
Byl jsem opravdu překvapen, že jsme sezonu dotáhli do vítězného konce, protože jsme jarní část nezačali dobře, hned první zápas jsme prohráli doma s Hředlemi 0:1, které navíc byly našimi konkurenty v tabulce. K tomu jsme v této době měli velkou marodku, takže nás k zápasu odjelo třeba jen dvanáct. Věkový průměr máme přes čtyřicet let a nakonec jsme vyhráli s čtyřbodovým náskokem. To jsem opravdu nečekal.

Co bylo základem vašeho úspěchu?
Prvním základem bylo, že jsme měli velmi dobré, vyrovnané gólmany, Bedřicha Kocha a Petra Šímu, navíc Béďa mohl hrát i v poli. Vzadu máme velkou oporu Martina Havla, který ač má svůj věk a pár kil navíc, je pořád velmi platný a na tuto soutěž rychlostně s přehledem stačí. Vhodně ho doplňoval zkušený Václav Eck. V záloze máme dva špílmachry, Martina Kokšála a Roberta Koláře, a na křídlech rychlé běhavé kluky Tomáše Kocha a Standu Rouse. Právě zde je naše velká síla a záloha hrála opravdu pré. No a když se k tomu přidá v útoku nejlepší kanonýr soutěže Kuba Číhař, další rozdílový hráč, kterého vhodně doplňoval Radim Topinka, byl základ k úspěchu položen. Kromě síly kádru také mělo vliv to, že máme opravdu dobrou partu, často se sejdeme a jdeme společně koukat na fotbal, což v jiných mančaftech asi tolik není. Přesto se vítězství nerodilo vůbec lehce, neboť Kněževes i Hředle hrály také dobře.

Naopak ze hry o titul vypadla v průběhu jara rezerva SK Rakovník, kterou jste favorizoval…
Kolísavé výkony SK mě opravdu velmi překvapily. Nechápal jsem, jak mohli prohrát v Lišanech nebo v Janově, tedy s týmy, kterým se na jaře vůbec nedařilo. U SK hodně záleží na tom, jak své mužstvo doplní z áčka, ale i s dorostenci, kteří vyhráli krajský přebor, by měli nad ostatními mužstvy díky rychlosti vynikat.

Tabulku střelců ovládl suverénně Jakub Číhař, přesto jste si však během sezony několikrát stěžoval na jeho neproměňování šancí…
Když se podívám na statistiky vstřelených branek, tak jeho 45 gólů bylo více, než daly některé týmy dohromady. Kuba je svůj, trénuje pouze minimálně, ale na tuhle soutěž mu to stačí. Je to škoda, kdyby se tomu věnoval trochu víc, mohl mít na svém kontě gólů podstatně více. On má ty svoje první tři rychlé kroky, což mu na okresní přebor stačí, navíc má i zkušenosti z vyšších soutěží, a proto třeba z šesti velkých šancí tři dokáže proměnit.

Jaký zápas byl z vašeho pohledu nejtěžší?
Velmi těžké zápasy byly s rezervou SK, která měla svůj tým na podzim i na jaře posílený o několik kluků z áčka. Oba zápasy nakonec došly až do pokutových kopů. Velice těžký zápas byl s Kněževsí, která má velmi dobré mužstvo, a o to byla naše výhra cennější.

Velmi povedené utkání jste odehráli v posledním kole v Lišanech…
Výhra 10:0 mě také hodně překvapila, a to byli Lišanští za výsledek rádi. Jen já měl další čtyři tutovky, to samé Kuba Číhař, gólů tam mohlo padnout klidně i dvacet.

Jaké utkání se vám kromě kanonády v odevzdaných Lišanech nejvíce povedlo?
Co se týče fotbalovosti, těžké bylo domácí utkání se Zavidovem, který přijel hrát fotbal, hrál opravdu dobře, a přesto jsme ho porazili 4:1.

Občas se ozývaly různé hlasy, že vás za ziskem okresního titulu tlačí rozhodčí. Co si o tom myslíte?
Jak jsem řekl již na podzim, my jsme byli něco jako Sparta v lize, každý se na nás chtěl vytáhnout a byli lidé, kteří nám záviděli. Přitom my jsme nekopali za celé jaro jedinou penaltu! Navíc jsme měli několik hráčů vyloučených, takže o pomoci rozhodčích nemůže být ani řeč. Co se týče vyloučení, trochu mě mrzí chování některých našich kluků na hřišti, zvlášť mladších, jako třeba Tomáše Kocha. Trochu jim chybí pokora a ještě k tomu budou muset dorůst.

Vyhráli jste okresní přebor, ale postup do I. B třídy jste neakceptovali. Jaké byly hlavní důvody?
Prvním důvodem je, že většina kluků má vyšší soutěže už za sebou a nemají si tedy co dokazovat. Navíc jsou to kluci od rodin, a když hrajeme po okrese, chodí se na ně děti s manželkami dívat, ale pokud bychom jezdili třeba na Berounsko, bylo by to složitější. Kromě toho, jak se teď vyhrává, by se v kraji tolik nevyhrávalo, hráli bychom spíš na opačném pólu tabulky, a to už nemáme zapotřebí. V neposlední řadě nás od postupu odradili rozhodčí, kteří v této soutěži pískají jiným stylem a starší kluci by to asi těžko snášeli.

Byl někdo pro postup?
Hlavně ti mladší, třeba zrovna Tomáš Koch, nebo Standa Rous, který se kvůli tomu rozhoduje, zda nepůjde nakonec do SK.

Do I.B třídy nakonec postupují rezerva SK a Hředle. Jak myslíte, že se jim v této soutěží povede?
Budou muset určitě posílit, jinak budou hrát o záchranu jako Městečko, které také nemá vůbec špatný mančaft. Naopak okres teď bude velmi nabitý, kromě Městečka ho budou hrát také Mutějovice, Kněževes bude opět velice silná, takže to bude na špici velmi vyrovnané.

S jakým kádrem půjdete do další sezony?
Kromě již zmíněného Standy Rouse skončilo hostování Tomáši Kochovi a nedávno se změnil přestupní řád, takže bychom ho museli vykoupit, což by bylo poměrně drahé… Uvidíme, jak to nakonec dopadne. Jinak odchody žádné nemáme a co se týče posílení, o některých hráčích jednáme, ale konkrétní jména vám zatím neřeknu.

Jak bude vypadat letní příprava?
Začít bychom měli tento víkend na Zátiší, jsou v plánu nějaké zápasy, ale žádné soustředění mimo Rakovník neplánujeme, protože si kluci berou dovolené a to bychom asi nedali dohromady.

Jaké máte cíle do nové sezony?
My si nemůžeme klást nižší cíle, než obhajobu titulu. Takže nám už nestačí pouze umístění do třetího místa.