Vítězný návrat prožil brankář Tomáš Pešek, jenž se zranil v generálce před startem sezony. Asi by ještě s bolavými zády odpočíval, ale aktuální jednička Radek Zach ho vystřídala na marodce se zánětem v lokti (bere antibiotika).

Pešek nečekaně čelil několika šancím o soutěž níž hrajícího protivníka z Benešovska, který nedal kůži lacino a dvakrát dorovnal náskok rakovnického favorita. „Těžké si to děláme sami. Tak jako se Slaným B jsme se i tentokrát přizpůsobili hře protivníka a ten toho využíval,“ nelíbilo se domácímu trenérovi Petru Veckovi.

Jeho tým vedl gólem Severina ze závěru poločasu, kdy si mazák shodil míč na prsa a uklidil míč do poloodkryté branky. Soupeř vyrovnal po hodině hry, ale čtvrt hodiny před koncem vrátil vedení Rakovníku Barnabáš Broum. Jeden z nových dorostenců v sestavě (kromě bratrů Pavlíků dostali svoje minuty také Vondruška s Hamouzem) se po devíti minutách na hřišti dostal k odraženému míči a svým prvním gólem mezi muži udělal domácím velkou radost. Jen na chvíli, protože zanedlouho zase vyrovnal Jenšík a zápas tak dospěl do penalt.

Ani tam se Petr Vecka nebál nasadit mladíky a Hamouz i Broum uspěli stejně jako Holý a Červený. Hosté naopak dvakrát netrefili zařízení a v poháru končí.

„Zbytečně jsme hostům dali přičichnout a dělali systémové chyby. Za mne byl ten penaltový rozstřel zbytečný,“ měl jasno Petr Vecka, který už se soustředí na nedělní zápas I. A třídy, v němž SK Rakovník vyzve silného soupeře – Vestec. Ten má v kádru několik ex-ligových borců včetně trojice bratrů Ježdíků nebo Richarda Kaloda.

SK Rakovník – Miřetice 3:2 pk (1:0). Branky:  41. Severin, 75. Broum - 62. a 79. Jenšík. Rozhodčí: Tichý. Diváků: 110.