V sobotu měli hrát první přípravný zápas, ale nebyl soupeř, a tak si to hráči rozdali mezi sebou. Mají štěstí, že jich v současné době chodí tolik, že si to mohou dovolit.

Nikdo zatím neprojevil chuť odejít někam jinam, všichni se o místo v sestavě perou. Je vidět, že i když se loď potápí, tak se najde hodně těch, kterým na její záchraně záleží. A o to přesně jde. Trenér si zatím nechává všechny k dispozici, protože čeká, až bude moci své svěřence posoudit v zápasovém tempu. Poprvé je snad uvidí hrát už ve středu večer v Rynholci.

K rakovnickému mužstvu jste se vrátil po devíti letech. Jaké jsou vaše současné první poznatky?
Zatím je předčasné něco podrobněji hodnotit, ale těší mě, že klukům není postavení mužstva v krajském přeboru lhostejné a chtějí udělat vše pro to, aby se na jaře v této soutěži udrželo. Je na nich vidět, že by chtěli za SK hrát. Jsem tady prakticky nový, nejsem zatížen minulostí, většinu z nich jsem před příchodem ani neznal, takže se dá říci, že všichni stojí na startovní čáře a bude záležet jen na nich, zda si místo v mužstvu vybojují.

Problémy s jejich účastí na trénincích tedy asi nejsou… Na trénincích je většinou šestnáct, sedmnáct hráčů, což je s přihlédnutím k tomu, že mají své pracovní povinnosti nebo školu, velice slušná účast. Na některých trénincích dokonce bylo i přes dvacet hráčů. Musím je pochválit i za poctivost, s jakou k tréninkům přistupují.

Jsou už mezi nimi i posily?
Zatím ještě ne, ale pracuje se na tom, aby se v Rakovníku co nejdříve objevily. I když to není jednoduché, tak věřím, že dva, nebo alespoň jeden zkušený hráč přijde.

Podzimní kádr mužstva zůstal beze změny, nebo už někdo odešel?
Do zimní přípravy se zapojili všichni hráči z podzimního kádru a spolu s nimi i ti, kteří byli na hostování.

A už vám někdo řekl, že by chtěl odejít?
Ještě nikdo s takovým přáním nepřišel a zatím nevím ani o žádných „zaječích“ choutkách. Navíc v této době bych ani nikoho neuvolnil, protože jsem hráče ještě neviděl hrát v žádném utkání.

Kdy se tak stane?
První přátelský zápas sehrajeme dnes od 19 hodin na umělé trávě v Rynholci s účastníkem krajské I. A třídy SK Slaný. Tuto sobotu budeme hrát v Horní Bříze, která startuje v Plzeňském přeboru. Další utkání odehrajeme na umělé trávě Tatranu Rakovník, a to 18. února se Spartakem Chrást, 26. února se Sokolem Vraný, a pokud už nebudeme moci využít naši přírodní trávu, tak i 3. března duel se Sokolem Žlutice. Vyjednány jsou i zápasy s Černolicemi na pražském Strahově a na Admiře Praha. Jejich termíny budou upřesněny podle vývoje počasí. Doufám, že avizované mrazy nebudou trvat dlouho.