Miroslave, v Lánech vám to střílí opravdu parádně. Naposledy jste se trefil hned pětkrát. Už se vám takovýto počin někdy povedl?
Myslím, že za Tuchlovice jsem dal jednou i šest gólů, ale to byla jen příprava. V soutěži mužů je to poprvé.

Mohlo být branek i více?
Ještě tak další dva góly jsem dát mohl, ale i pět je dost. Hlavně jsem dostával krásné balony od spoluhráčů do vápna a na mně už jen bylo, je doklepnout do sítě.

Celkově jste dal v sedmi zápasech třináct branek. Takže vám to střílí..
Jo jo, jsem docela rád, že mi to tam padá a doufám, že bude i nadále.

Ilustrační snímek.
Novostrašečtí hostí neoblíbené Rejšice

Co říkají na vaší střeleckou formu spoluhráči?
Kolega v útoku Michal Reichl si ze mě pořád dělá srandu, že už bude muset dělat něco na tréninku, abych ho nepředběhl. Zapojili se do toho i ostatní kluci. Když se mi to povede, možná koupím basu (úsměv).

Ještě na podzim jste kopal krajský přebor za Tuchlovice. Co vás vedlo k tomu, přestoupit do Lánů, hrající „jen“ okresní přebor?
Důvodů bylo víc. Za prvé zde trénuje Jarda Cafourek, který mě trénoval v žácích ve Strašecí a známe se od malička. Navíc v Lánech hraje i jeho syn, se kterým se znám také dlouho a chtěli jsme si zahrát spolu.

Jak vzpomínáte na angažmá v Tuchlovicích?
Vzpomínám na něj dobře. Parta byla dobrá, ale pak jsem začal pracovat a bylo toho moc. Za áčko to bylo stále náročnější a s prací už se to nedalo skloubit. Nemohl jsem podávat stoprocentní výkony v krajském přeboru a v práci zároveň.

Nyní jste v Lánech a daří se nejen vám, ale i týmu.
To byl také další důvod, proč jsem přestoupil. Lány se netají ambicemi na postup, hodně posílily, takže jsem rád, že se nám takhle daří, že vyhráváme a doufám, že se nám postup povede.

Předpokládám ale, že je stále na čem pracovat?
Určitě, hlavně se musíme pořádně sehrát. A i zápasy ještě nejsou takové, jaké bychom si představovaly.

Pokud udržíte vedoucí příčku a postoupíte, máte podle vás šanci i v I. B třídě?
Já si myslím, že pokud postoupíme, mohli bychom ve středu tabulky klidně hrát. Samozřejmě bychom ještě museli přivést nějaké hráče, protože máme dost starších kluků a někteří už chtějí skončit.

A vy byste si chtěl nějakou vyšší soutěž, třeba krajský přebor, opět v budoucnu zahrát?
Asi ano, někdy bych si to chtěl ještě zahrát, ale zatím jsem v Lánech spokojený. Tým i soutěž mi vyhovují, tak uvidíme, zda postoupíme a jak se nám případně ve vyšší soutěži bude dařit.

Závod Pražské schody.
Blíží se další ročník Pražských schodů