Jen díky povedené úvodní části sezony se rezerva Tatranu v závěru soutěže nestrachuje o záchranu. Tentokrát schytala na hřišti osmých Klobuk šestku. „Do Klobuk jsme odjeli v nekompletní sestavě s dorostenci, kteří předtím hráli 70 minut. Přesto jsme šli do vedení, které jsme poté mohli navýšit, ale trefili jsme pouze břevno. Po dvaceti minutách dorostenci odešli fyzicky, gólman Tůma udělal hrubou chybu, po které domácí vyrovnali. Vzápětí přidali další branku a do poločasu zvýšili již na 3:1," popsal první poločas Zdeněk Weis, podle nějž bylo klíčové, že jeho svěřenci nepohlídali autora čtyř branek Svobodu. „Poučoval jsem kluky, aby pokryli jejich nejlepšího hráče, který vytvářel všechny nebezpečné akce, ale bohužel se tak nestalo a mi v druhé půli ještě třikrát inkasovali."

Vítěze derby ve Mšeci určily až penalty

Rezervu SK Rakovník po derby na Tatranu čekalo další utkání s týmem Rakovnicka, tentokrát ve Mšeci, jež byla proti rakovnickým mladíkům favoritem. Přesto ještě čtvrt hodiny před koncem prohrávala. „Ve velkém vedru se od začátku hrál takový mrtvý fotbal, bez pohybu a to hlavně z naší strany. Hosté hráli ze zatažené obrany a my jsme se do jejich vápna vůbec nemohli dostat. V 18. minutě jsme nechali trestuhodně na penaltě osamoceného Votroubka, který hlavou otevřel skóre," popsal první brankový moment kouč Mšece Miloslav Mrázek, který jen nechápavě kroutil hlavou nad promarněnou šancí Pelce. „To bylo neskutečné. Pelc stál po přihrávce Hellera před brankou naprosto sám, ale nedokázal balon do prázdné brány dopravit, až se stačil Hrbek vrátit a míč vyplácl ven. Takto zahozenou šanci jsem snad ještě nikdy neviděl."


Druhá půle se nesla ve znamení snahy domácích o překonání obraného valu Rakovníka. „To se nám ale moc nedařilo, a když už se nám to povedlo, Lupák v další tutovce mířil pouze do brankáře. Naštěstí se nám podařilo vyrovnat Palubou, který proměnil samostatný únik. V 90. minutě jsme však nedali další jasnou šanci. Z výsledku i předvedené hry jsem velmi zklamaný," dodal rozhořčený Mrázek.

Rakovničtí nastoupili do derby s velmi mladou sestavou, když v základu bylo několik hráčů ročníku 99, hrající trenér Petr Kýzl však věřil v úspěch. „Věděl jsem, že pokud kluci budou plnit stanovenou taktiku, a to vycházet ze zabezpečené obrany a hrozit z rychlých přechodů do útoku, tak můžeme ve Mšeci bodovat. Jeden takový brejk dokázal po krásné individuální akci Trégra proměnit Votroubek. Domácí hrozil pouze po centrech z hloubi pole a standardních situací, s čímž si obrana či brankář dokázali poradit," řekl Kýzl, jehož mrzí, že jeho svěřenci nepřidali v druhé půli pojistku. „Škoda, že jsme z některého brejku nedokázali vytěžit v druhém poločase více. Na druhou stranu i Mšec měla nějaké šance, která neproměnila," uznal Kýzl.


Hředle zvládly duel o předposlední místo

Hředelští, kteří bojují již pouze o čest, zdolali Trubín na jeho hřišti 4:3 a přeskočili ho v tabulce. Začátek utkání však hostům vůbec nevyšel. „Klička si zkušeně došel pro penaltu, když se nabalil na nohu Bethela, který šel do souboje trošku naivně a Klička pokutový kop s přehledem proměnil," popsal první gól domácích vedoucí Hředel Jan Sklenář.

Hosté se poté osmělili, především Vitner dělal Trubínu svojí rychlostí nemalé problémy a byl to právě on, kdo vyrovnal. Klička sice poslal domácí opět do vedení, avšak Houdek a Bechner v rozmezí čtyři minut otočili duel. Vitner svojí druhou branku v utkání zvýšil na 4:2 a Trubín stačil již jen snížit Dochtorem. „Myslím si, že výhra je zasloužená a troufám si říci, že nás poslala na celkové 13. místo. Nevěřím, že Trubín ve Hřebči vyhraje, takže jsme alespoň splnili úkol posledních týdnů – neskončit poslední," dodal Sklenář.
Sokol Mšec – SK Rakovník B 1:1 (0:1), p.k.: 4:3. Branky: 78. Paluba – 18. Votroubek.

Mšec: Šulek – Heller, Kučera, Neužil, Janoušek (46. Setnička) – Pelc (46. Škutchan), Mrázek, Zázvorka, Červený – Lupák, Zeman (66. Paluba). Trenér: Miloslav Mrázek.
SK Rakovník B: Hrbek – Trégr, Haifler, Kýzl, Titlbach – Mezei, Votroubek, Fojtík, Jirásek, Nováček – Spal (77. Rohla). Hrající trenér: Petr Kýzl.
Sokol Klobuky – Tatran Rakovník B 6:2 (3:1). Branky: 20., 28., 68., 71. Svoboda, 44. Kubelka, 51. Douša – 13. Kučera, 71. Kapoun.
Tatran B: Tůma – Hájek – M. Kučera (68. Andrt), Jiřík, Kroupa – L. Šika (70. Ivanov), Čermák – F. Skoupý, T. Kapoun, L. Skoupý – Tauš. Trenér: Zdeněk Weis.
Freyburk Trubín – FK Hředle 3:4 (2:2). Branky: 13. a 33. Klička, 76. Dochtor – 20. a 71. Vitner, 45. Houdek, 49. Bechner.
Hředle: Malinovský – Rais, Amauwah, Houdek (60. Stuchlý), Somol – Vodrážka, Volráb, J. Sláma, Hladký – Bechner, Vitner. Trenér: Josef Petráš.