Oproti loňské sezoně jste si o příčku pohoršili a skončili šestí, panuje spokojenost? Předpokládám, že s jarní částí asi ano?
S celou sezonou jsem spokojený. Samozřejmě bylo jaro lepší než podzim, ale to je u našeho mužstva snad už pravidlo. V podzimní části jsme zbytečně ztratili v Olešné a doma se Zavidovem. Ostatní podzimní zápasy byly hodně vyrovnané, o čemž svědčí velký počet nerozhodných výsledků našeho mužstva. Jaro bylo tradičně lepší, ale mrzí mě ztráty v Mutějovicích a Kněževsi, kde jsme těsně prohráli a bohužel jsme se nevyhnuli ani bodovým ztrátám v domácím prostředí. Konečné šesté místo považuji za uspokojivé.


Vloni vám k pátému místu stačilo 47 bodů, letos ani 50. Je to tím, že horní polovina tabulky se více vyrovnává?
Okresní přebor má svoji nespornou kvalitu a vyrovnanost. Pevně věřím, že to bude i v nadcházející sezoně a nováčci budou přínosem v soutěži.


Střeleckou formu si udržel David Jeníček, považujete ho za klíčového hráče?
David Jeníček je svými lidskými i fotbalovými kvalitami velkým přínosem pro celé mužstvo. Jsem moc rád, že se stále prosazuje střelecky a každý rok je v popředí tabulky nejlepších střelců soutěže. Doufám, že tomu bude I letos. Fotbal se hraje v jedenácti a David je důležitou jedenáctinou!


Na jaře jste porazili Olešnou, Městečko, Olympii, remizovali s Lužnou a jen těsně padli s Kněževsí, takže na nejlepší týmy se vám hraje dobře?
Každý zápas je odlišný a v této soutěži má velký vliv, v jakém složení a počtu se hráči sejdou. Když díky pracovním povinnostem, studijním nebo rodinným záležitostem vypadnou důležité články, tak vždy nastává problém. V nemalé míře to ovlivňuje také zdravotní stav, nebo karetní tresty. Pokud není mužstvo kompletní, je pravděpodobnost, že každý zápas bude vyrovnaný, ať hrajete s jakýmkoliv mužstvem ze soutěže.


Které utkání považujete za vůbec nejpovedenější?
Já prožívám každý zápas velice emotivně, chci vždycky vyhrát, což chce koneckonců každý trenér a doufám i hráči. Povedený je pro mě každý zápas, kdy padají branky, hráči si splní své povinnosti, je bez zranění a končí úspěšným výsledkem. Jinak za nejpovedenější považuji zápas v Městečku. Ten splnil po všech stránkách moje představy.


Celkově se vám na jaře velmi dařilo, v základní hrací době jste prohráli pouze dvakrát, a navíc ještě těsně. Byl vůbec zápas, který se vám vyloženě nepovedl?
Špatný výkon jsme předvedli v Mutějovicích a v Senomatech. Tam jsem s výkonem, ani s nasazením spokojen nebyl.


V dramatickém závěru nakonec vyšla jako vítěz Lužná, má podle Vás šanci udržet B třídu?
Lužná má kvalitní kádr, výborného trenéra a dobrý management. Já osobně si myslím a pochopitelně ji to moc přeji, aby se záchranou problémy neměli. 


Jak to vypadá s vaším kádrem. Jsou nějaké odchody, příchody a kde potřebujete nejvíce posílit?
Kádr našeho mužstva zůstává stejný, v jednání jsou dva hráči, o které usilujeme. Doplňovat nebudeme pochopitelně i mladé talentované hráče z B mužstva.


V přípravě jste zatím odehráli dva zápasy. Panuje spokojenost? 
Přípravná utkání se Žihlí i Tatranem B měla typické parametry přípravy a já jsem byl s předvedenou hrou spokojen.


Jak jste na tom s tréninkovou morálkou?
Moc mi vadí, že se hráči po sezóně dohodli, že v letní přípravě budou poctivě makat, ale bohužel to platí jen pro některé. Ostatní přijdou koncem srpna a budou naštvaní, že sedí na lávce. To je ale asi problém většiny mužstev ze soutěže, takže tomu nechávám zatím volný průběh a náhled na celou letní přípravu. Trénujeme od 13. července s průměrnou účastí 8 až 10 hráčů a až podzimní část ukáže, jestli to je správně.


Jaká vás ještě čekají přípravná utkání?
V sobotu nás čeká ještě přípravný zápas s Plasy a pak už za týden 1. kolo okresního poháru.


V přeboru budou tři nové týmy. Jak bude podle vás soutěž v novém ročníku vypadat a jaké v ní budete mít cíle?
Věřím, že soutěž bude mít svoji obvykle dobrou úroveň, kvalitní výkony hráčů, slušné výkony rozhodčích, hodně branek a dobré fanoušky. Doufám, že našimi výkony k tomu přispěje i naše družstvo. Cílem je hrát slušný, útočný fotbal, který přiláká a uspokojí naše fanoušky.