SK Slavia Jesenice – SK Rakovník 2:1 (1:0)

Na malém a hrbolatém hřišti sneposečenou trávou vstoupili do zápasu aktivně domácí, kteří jsou vsestupovém pásmu a potřebují body jako sůl. První větší šanci otevřít skóre měli již v7. minutě, kdy se Šímovi při odkopu na drnu zvrtla noha a míč dolétl jen za hranici pokutového území, kde se od Bláhy odrazil kprotihráči, ale Šíma jeho únik zlikvidoval. Poté už přebírali iniciativu hosté. Gólovou příležitost měl Franěk, který zúhlu šel sám na jesenického brankáře, kterého si sice položil na zem, ale přesto on mu dokázal nízký dloubák chytit. V18. minutě po dlouhém odkopu domácích si na velkém vápně nerozuměli Pekárna sVáňou, čehož využil soupeř kvedení 1:0. Rakovnický tlak pokračoval a o osm minut později po rohovém kopu Váňova hlavička orazítkovala spojnici tyče sbřevnem. Do konce prvního poločasu měli hosté více ze hry, ale domácí je do brankových šancí již nepustili.

Krátce po rozehrání druhé půle John před rakovnickým trestným územím vsouboji s protivníkem zasáhl jeho nohu a hlavní arbitr nařídil pokutový kop, který Jeseničtí proměnili – 2:0. Rakovník hrál dál aktivně a v70. minutě Rencsok pálil do břevna. Deset minut před koncem zápasu po trestném kopu Hlavsy se parádně trefil do meruny polonůžkami Isteník, jehož bombu domácí obránce stojící na brankové čáře vyrazil rukou, ale píšťalka sudího zůstala němá. V88. minutě Franěk prošel mezi obránci a gólman se za jeho pumelicí stačil jen ohlédnout – 2:1. Závěrečná snaha hostů o srovnání skóre ovoce nepřinesla. I když všichni očekávali, že rozhodčí zápas alespoň o čtyři minuty nastaví, nepřidal ani jedinou.

„Na hřišti, které je nedůstojné pro krajský přebor, jsme chtěli odehrát solidní partii a nezapírám, že i bodově pomoci bližší Jesenici. I kdy jsme měli více ze hry, bohužel se nám to nepodařilo“, řekl po utkání rakovnický trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník: Šíma – Vaidiš, Pekárna, Váňa, John – Caban (46. Mžourek), Hlavsa, Bláha (67. Krejčí), Isteník – Rencsok, K. Franěk. Trenér Radim Suchánek.

Ve 28. kole krajského přeboru SK Rakovník sehraje vneděli 3. června 2007 od 17 hodin na domácím hřišti regionální derby sFC Jesenice. Na podzim tento duel skončil nerozhodně1:1.