Soupeřem jim byla rezerva Tatranu, která byla trochu posílena o hráče A mužstva, kteří měli mimořádně volný víkend kvůli zrušení celého 17. kola Středočeského kraje. Po hezkém sedmibrankovém utkání byli o jeden gól lepší domácí.

Tatran Rakovník B – Sokol Branov 4:3 (2:0)

Vyrovnaný fotbal nabral na větším tlaku až ve 20. minutě, když vracející se Tomáš Kapoun po svém zranění dokázal, že střílet nezapomněl. Jeho střela šla do břevna a následně do vinglu – 1:0.

Ve 32. minutě poslal Kratochvíl přetažený centr do vápna a Brož, ke kterému byl Horn nedůrazný se hlavou nemýlil – 2:0. Pak se zranil Cihelka a obranná část hostí nebyla dobrá. Trenér Bedřich Koch musel opět improvizovat. I když v první pětačtyřicetiminutovce dělala defenzíva Tatranu hostům problémy, zejména při dobrém pozičním postavení Havla, v druhé části snížili Branovští. Po rohu Kuchař vystřelil a se štěstím a tečí to bylo 2:1.

O vyrovnání se postaral velkou měrou Bricín, který šptaně rozehrál a Šindelář jeho chybu trestal stoprocentně – 2:2. K dalšímu gólovému vedení Tatranu přispělo nedorozumění mezi stoperem Podzemským a gólmanem Herinkem – 3:2. Deset minut před koncem postupoval Polák sám na Procházku, ale v konečné fázi to nevyřešil dobře a ani z dorážky netrefil branku.

Hned z protiútoku si poradil Bethel, který pálil z otočky – 4:2. Hostům pomohla v závěru ke snížení ještě penalta na Kuchaře, kterou s přehledem Dochtor proměnil – 4:3.

„V poslední naší prověrce před soutěží jsme stále ještě zkoušeli různé varianty. Zranění Cihelky narušilo defenzivní činnost, která stále není dobrá a budeme na ní muset ještě pracovat. Za odehrání zápasu jsme ale rádi,“ nechal se slyšet trenér Bedřich Koch.

Tatran Rakovník B: Procházka – Novák – Seibert (46. Bricín), Havel, D. Jun (33. Kroupa) – Kratochvíl, Pokorný, P. Somol (68. Bok), Brož – T. Kapoun (46. Rasocha. 72. Seibert), Bethel. Trenéři: Karel Osvald a Josef Andrlík.

Branov: Herink – Podzemský – Kuchař, Cihelka (37. D. Šika), Elsnic – Horn (70. M. Štiller), Kruba (61. Sado), Dochtor, Šindelář – Polák, Jirásek. Trenér: Bedřich Koch.